reklama
reklama

Na tej ulicy na razie po staremu

MAGAZYN, Wiadomości, 24.02.2024 14:24, red
Dojazd do posesji na jednym z osiedli w Rzykach.
Na tej ulicy na razie po staremu
Od wielu lat mieszkańcy osiedla Kierczaki i os. Leśniczówka w Rzykach walczą o remont drogi dojazdowej do ich posesji i... nic się nie zmienia. Tak obecnie wygląda ta ulica.

O drodze głośno było w ostatnie wakacje, kiedy grupa mieszkańców przyszła do magistratu w Andrychowie, domagając się pilnego remontu. Okazało się bowiem, że gmina wycofała się z rządowej dotacji przyznanej na ten cel.

Wówczas ze strony lokalnych władz padły pewne deklaracje, m.in. ta że po wakacjach ogłoszony zostanie przetarg na rmeont drogi. Przetarg został rozstrzygnięty pod koniec ub. roku. W tym etapie prace mają objąć kompleksowy remont 700 metrów drogi. Zajmie się tym firma Drog Bud, a koszt inwestycji to 1,1 mln zł. Okres realizacji zamówienia wynosi 13 miesięcy.

Na razie jednak remont się nie rozpoczął, a droga wygląda, jak wygląda....


reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Evika, 28.02.2024 15:37

Wladze Andrychowa maja gleboko w powazaniu droge na osiedlu Kierczaki z pania soltys Rzyk na czele, ktora wie o trudnej sytuacji mieszkancow od 30 lat i tylko klamie ze robi cos w tej sprawie! Ta droga sie nie da przejechac pelno blota i dziur!!! Oczywiscie jakby to oni mieli mieszakac na takim osiedlu to droga by byla zrobiona do miesiaca po wygranych wyborach! Na kazdym szczeblu wladzy tylko klamia i okradaja ludzi!

obserwator2010, 25.02.2024 11:34

ten radny z Rzyk to duża porażka

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 25.02.2024 09:37

Byl PIS zle jest PO zle a mi się podoba ta droga jest bardzo naturalna

cath, 24.02.2024 17:48

Warto by pamiętać że oprócz Rzyk i Roczyn są jeszcze inne wioski w gminie o mieście nie wspominając

Jack, 24.02.2024 17:46

@Koniczynka To właśnie Radny Guzdek na punkcie którego masz obsesje, walczył zresztą skutecznie o tą drogę bo już jest podpisana umowa z wykonawcą.

Jarosław Kaczyński, 24.02.2024 17:35

https://youtu.be/t9rGaTJ2-Yg?si=lCPCNvGkrhgklBn0 Właśnie Guzdek był z mieszkańcami walczyć o drogę u Żaka

Koniczynka, 24.02.2024 16:52

Wybraliście sobie chłopca na radnego Jakubka to miejcie pretensje do samych siebie. Najlepiej to stawiajcie Rzycany domy w lesie. Wtedy helikopter i spadochron zalecany... Polecam ulicę Perłową w Roczynach, którą pół roku w roku nie da się iść a co dopiero jechać od strony Andrychowa. Ale dziadek Żydek już dostał czerwoną kartkę...

Obserwator, 24.02.2024 16:15

Jest wiele dróg w Andrychowie podobnych , gorszych albo wymagających łatania. Niestety tak ludzie głosują i wybierają takich a nie innych do rządzenia , więc potem niech się nie dziwią że podstawowych rzeczy nie ma jak kanalizacje lampy czy drogi , ale jest np staw za 20 milionów, a centrum miasta tak wygląda że tylko brakuje żeby tam nasrać na środku

aniol363, 24.02.2024 15:54

Wszystkie ulice boczne od ul. Wiedeńskiej w Roczynach zaczynając są w KATASTROFALNYM STANIE. Ostatnio dowiedziałem się w urzędzie że nie ma pieniędzy i nie będzie na remont naszych dróg . To jest ku.wa skandal w jakiej zbankrutowanej dziurze rządzących przez debili mieszkamy!!!! Ale co się dziwić jak durne społeczeństwo idą i głosują na tych capów !