reklama
reklama

Monitoring jest, ale jak jest potrzebny - to go nie ma

MAGAZYN, Wiadomości, 03.09.2019 14:20, PG
Kradzież? Porysowane auto? Monitoring miejski powinien być pomocny.
Monitoring jest, ale jak jest potrzebny - to go nie ma

Obecnie w gminie Andrychów jest około 30 kamer zamontowanych w miejscach publicznych. Ostatnio udało się urzędowi rozstrzygnąć przetarg na montaż kolejnych 50. Powstało nawet centrum monitoringu w jednej z kamienic na rynku.

Cóż z tego, skoro gdy zapis z kamer jest potrzebny to go nie ma.

Zgłosili się do nas mieszkańcy, którzy w ostatnich miesiącach zawiadamiali policję o kradzieżach, m.in. na ul. Żwirki i Wigury czy na ul. Lenartowicza w rejonie gdzie są zamontowane kamery.

W komisariacie policji dowiedzieli się, że kamery niestety nie działają. Dlaczego?

Zapytaliśmy o to komendanta Straży Miejskiej Krzysztofa Tokarza. To właśnie strażnicy są odpowiedzialni za obsługę monitoringu w Andrychowie.

Do piątku 30.08.2019 działały w Straży Miejskiej wszystkie kamery w ramach systemu monitoringu wizyjnego. Na ul. Lenartowicza mamy zamontowane 2 sztuki, natomiast na ul. Żwirki i Wigury nie ma zamontowanej kamery. Po burzy jaka przeszła nad Andrychowem w ostatni piątek mamy poważną awarię kilku kamer w wyniku przepięć jakie zaistniały po wyładowaniach atmosferycznych i próbujemy się uporać z tym problemem.
poinformował nas komendant.

Wynika z tego, że monitoring działa, ale widocznie jest go za mało. Mieszkańcy czekają na kolejne kamery, które mają być uruchomione ale dopiero w przyszłym roku.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Mieszkaniec2, 03.09.2019 15:09

Nigdy kamery w Andrychowie nie działały są dla ścienny tak samo jak w parku co park został zdewastowany nigdy nic nie było widać a kamer tyle...