reklama

Druga zmiana wraca do szkół. Lekcje do godziny 18:40

, Polityka, Wiadomości, 02.09.2019 19:00, red
Uczniowie są zdziwieni, ale to przecież było do przewidzenia.
Druga zmiana wraca do szkół. Lekcje do godziny 18:40
Ten rok jest wyjątkowy dla szkół średnich. Po rządowej reformie oświaty i likwidacji gimnazjów, 2 września w szkołach średnich naukę rozpoczęły dwa roczniki uczniów: ostatni rocznik gimnazjów i pierwszy rocznik, który przed wakacjami ukończył szkołę podstawową.

Aby przyjąć wszystkich uczniów, większość placówek musiała przeprowadzić podwójny nabór. Efekty widać w planach lekcji, z którymi uczniowie zapoznali się w pierwszy dzień roku szkolnego.

Jest ciasno. Mimo zapewnień ze strony polityków PiS, że „podwójny rocznik” w drastyczny sposób nie wpłynie na wydłużenie godzin pracy, rzeczywistość jest zupełnie inna. W wielu szkołach wraca „druga zmiana” i lekcje do godziny 18:40. Tak jest m.in. w Centrum Kształcenia Zawodowego (popularny Kotarbin w Andrychowie).


Część klas pierwsze półrocze uczy się na pierwszej zmianie, a część uczniów naukę rozpoczyna dopiero w godzinach popołudniowych i kończy np. o 18:40. W drugim semestrze nastąpi zmiana: uczniowie, którzy teraz mają na popołudnie, będą rozpoczynać naukę od rana.

Takiej sytuacji nie było w szkołach co najmniej od kilkunastu lat. W latach 90-tych w wielu szkołach obowiązywał system zmianowy, bo wtedy do placówek uczęszczały osoby urodzone w czasach wyżu demograficznego z początku lat 80-tych.

ZOBACZ TAKŻE:

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy