reklama

Mistrzyni Tradycji - Halina Brzazgacz z Roczyn [VIDEO]

MAGAZYN, Wiadomości, 25.12.2018 14:00, NEWSY CZYTELNIKÓW
Film Reginy Pazdur.
Mistrzyni Tradycji - Halina Brzazgacz z Roczyn [VIDEO]
Fundacja „Memo” pozyskała dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu „Kultura ludowa i tradycyjna” edycja 2018 na realizację zadania pt. "Mistrzyni Tradycji - Halina Brzazgacz z Roczyn". Film dokumentuje ten projekt.

Halina Brzazgacz jest mieszkanką powiatu wadowickiego; od kilkudziesięciu lat wyrabia metodą tradycyjną kwiaty bibułkowe w miejscowości Roczyny na pograniczu województwa małopolskiego i śląskiego. Naukę rozpoczęła jako dziecko w domu rodzinnym; rodzice zajmowali się ogrodnictwem oraz przygotowywali wieńce pogrzebowe i bukiety okolicznościowe przy produkcji, których wykorzystywano bibułkowe kwiaty. Jest niekwestionowaną Mistrzynią tworzenia różnego rodzaju ludowych kwiatów sztucznych, posiada własny i unikatowy styl; potrafi odwzorowywać kwiaty istniejące w przyrodzie a także tworzyć własne (nie mające odpowiedników w rzeczywistości).

Zobaczcie film
INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy