Wigilia wolna od pracy?

, Gospodarka, Wiadomości, 24.12.2018 10:45, red
Można głosować.
Wigilia wolna od pracy?
W Wigilię w większości urzędy są pozamykane - urzędnicy odpracują ten dzień w najbliższą sobotę, bądź już opracowali. W firmach wiele osób wzięło sobie wolne, albo szefowie zarządzili dzień wolny, ale nie wszędzie. Sklepy są czynne tylko do 13:00-14:00.

A może by tak skończyć z tą fikcją i zrobić w Wigilię wolne dla wszystkich? Tak ustawowo? Skoro posłowie PiS mogą w ciągu kilku godzin przyjąć ustawę i zrobić dzień wolny 12 listopada, to pewnie z podobną łatwością mogliby zrobić dzień wolny w Wigilię?

Jakiś czas temu do Sejmu trafił projekt ustawy, aby w Wigilia Bożego Narodzenia i Wielki Piątek były dniami wolnymi. Autorami projektu są posłowie posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego-Unii Europejskich Demokratów. Nowe przepisy miałyby wejść w życie już w przyszłym roku. Pod warunkiem, że zgodzi się na to większość sejmowa, ale na razie nikt się nimi nie zajmuje.

Czy Wigilia powinna być wolna od pracy? Głosujcie naszej sondzie.

Co na temat tego pomysły sądzą mieszkańcy? Zapytaliśmy o to na ulicach Andrychowa.
Wigilia Bożego Narodzenia jest ustawowo dniem wolnym od pracy w Bułgarii, Cyprze, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Irlandii, Litwie, Łotwie, Słowacji, oraz na Węgrzech.

Z kolei Wielki Piątek jest dniem ustawowo wolnym od pracy w 15 państwach Unii Europejskiej. Tego dnia nie pracują: Austriacy, Brytyjczycy, Bułgarzy, Cypryjczycy, Duńczycy, Estończycy, Finowie, Hiszpanie, Holendrzy, Łotysze, Maltańczycy, Niemcy, Portugalczycy, Słowacy, Szwedzi.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy