reklama
reklama

Miał być marsz przez andrychowski Rynek. Zamiast tego uczestnicy spotkają się pod dachem

MAGAZYN, Wiadomości, 23.04.2024 15:09, eł
Pogoda pokrzyżowała plany organizatorów..
Miał być marsz przez andrychowski Rynek. Zamiast tego uczestnicy spotkają się pod dachem

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o Marszu Świadomości Autyzmu w Andrychowie, który miał się odbyć w środę, 24 kwietnia. Niestety, pogoda pokrzyżowała plany organizatorów. Wydarzenie mimo wszystko nie zostało całkowicie odwołane, choć odbędzie w innej formie i innym miejscu. Zabraknie w nim tylko jednego, ale istotnego elementu - przejścia przez andrychowski Rynek.

- Niestety, z ogromnym bólem serca zmuszeni jesteśmy odwołać sam marsz, który był dla nas również bardzo ważny w całym tym wydarzeniu. Natomiast piknik się odbędzie, wraz z występami dzieci i wszelkimi zabawami. Różnica będzie tylko taka, że zmieniamy miejsce – zamiast na świeżym powietrzu, zorganizujemy go w hali sportowej przy ulicy 1 Maja - informuje Patrycja Kołodziejczyk ze Stowarzyszenia Otwórzmy Drzwi na Świat, które przygotowało to wydarzenie.

Dlaczego zaplanowano je na kwiecień, który wszak jest bardzo kapryśnym miesiącem, kiedy aura rzadko sprzyja piknikom pod otwartym niebem? Wybór terminu nie był przypadkowy. Kwiecień jest bowiem miesiącem świadomości autyzmu. Ale przeniesienie wydarzenia pod dach z pewnością nie odbierze mu ani trochę doniosłości. A integracja w hali sportowej może się okazać nawet bardziej udana niż na placu Mickiewicza, gdzie – nawet gdyby nie było deszczu – uczestnikom mogłoby być chłodno i szybciej rozeszliby się do domów.

Piknik odbędzie się 24 kwietnia. Początek zaplanowano na 9.00.

Foto: Stowarzyszenie Otwórzmy Drzwi na Świat

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy