reklama

Kwiaty lnu na pamiątkę ofiar ludobójstwa. Akcja na rynku w Wadowicach

MAGAZYN, Wiadomości, 09.07.2023 09:16, eł

W samo południe partia Konfederacja chce upamiętnić tych, którzy zginęli w rzezi wołyńskiej.

Kwiaty lnu na pamiątkę ofiar ludobójstwa. Akcja na rynku w Wadowicach

W tym roku przypada 80. rocznica tragicznych wydarzeń w Wołyniu i Małopolsce Wschodniej, zwanych często rzezią wołyńską. Było to ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich, głównie na Polakach, choć nie tylko. Działacze partii Konfederacja chcą upamiętnić polskie ofiary tych mordów na rynku w Wadowicach, rozdając przechodnim ulotki informacyjne oraz przypinki w kształcie kwiatu lnu. Dlaczego akurat tej rośliny?

Nieprzypadkowo. - Wybraliśmy symbol kwiatu lnu, ponieważ jest to roślina powszechna na Wołyniu, która kwitnie na przełomie czerwca i lipca - w okresie, gdy miało miejsce apogeum ludobójstwa. Pięć płatków kwiatu lnu symbolizuje niewinność, czystość, prostotę, cierpliwość i wytrwałość - wartości, które chcemy podkreślić podczas naszej akcji – tłumaczy Patryk Burzej, działacz Konfederacji i członek Zarządu Małopolskiego Ruchu Narodowego.

Akcja odbędzie się dzisiaj (9 lipca) w samo południe na placu Jana Pawła II w Wadowicach. Dodatkowo o godzinie 12.30 planowana jest konferencja, podczas której działacze Konfederacji zamierzają opowiedzieć więcej o swojej inicjatywie. - Mamy nadzieję, że uda nam się skutecznie przypomnieć o tych tragicznych wydarzeniach i uhonorować pamięć ofiar – dodaje Patryk Burzej.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy