reklama

Kadeci z klasy wojskowej z Andrychowa najlepsi [FOTO]

MAGAZYN, Wiadomości, 14.11.2022 16:45, INFORMACJA PRASOWA
Kadeci z klasy wojskowej z Andrychowa najlepsi [FOTO]
11 listopada uczniowie klas wojskowych - kadeci z Andrychowa i Wadowice - uczestniczyli w "Wojskowej Grze Terenowej" w Kościelisku organizowanej przez WCR w Nowym Targu. Jedynej takiej grze w Województwie Małopolskim.

Podczas zabawy kadeci z Andrychowa i Wadowic mieli do wykonania zadania z zakresu m.in. pierwszej pomocy, topografii, strzelectwa, elementów survivalu. Wszystkie drużyny z bardzo dobrymi wynikami ukończyły rywalizację .

Po zaciętej rywalizacji drużyna ZDZ Andrychów w składzie: Julia Stachura, Patryk Kozioł oraz Dawid Handerski uplasowała się na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej, wygrywając zawody.


W Kościelisku rywalizowało 46 Drużyn z całego Województwa Małopolskiego.

- Nasza wygrana jest owocem współpracy z Wojskowym Centrum Rekrutacji w Oświęcimiu, które objęło patronat nad naszym występem. Pod wrażeniem naszych wyczynów był również Wojciech Nowicki złoty medalista IO w Tokio, który poprosił nas o pamiątkowe zdjęcie. Kadeci po raz kolejny udowodnili, że są najlepsi! Szkolenie wojskowe, które przechodzą w Technikum Logistycznym zawiera dużo aktywności fizycznej, ale również znajomość sprzętu, zachowanie w terenie w sytuacjach trudnych, znajomość topografii. Dla mnie to przede wszystkim program wychowawczy, nauka dyscypliny , odpowiedzialności i budowanie poczucia własnej wartości. Dziękuję Panu Handerskiemu i Żyglińskiemu za opiekę, przygotowanie do zawodów i dobry przykład - mówi Zofia Wanat, Dyrektor Szkoły ZDZ Andrychów.
źródło: ZDZ

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy