Jesiotry ostronose w Świnnej Porębie

, MAGAZYN, Wiadomości, 08.10.2019 11:20, INFORMACJA PRASOWA
Cała akcja była skrupulatnie przygotowywana.
Jesiotry ostronose w Świnnej Porębie
Niedawno w ośrodku zarybieniowym w Świnnej Porębie pracownicy Wód Polskich przenosili jesiotry ostronose z budynku wylęgarni do zewnętrznych stawów hodowlanych.


- Jesiotry ostronose z naszej hodowli przybierają na wadze, obecne baseny w wylęgarni są już dla nich za małe, stąd decyzja o przeniesieniu ich do basenów na terenie ośrodka. Najstarsze osobniki z naszej hodowli mają około 12 lat, ważą ponad 40 kg, i mierzą 140-160 cm. Baseny, do których zostały przeniesione mają 8 m średnicy każdy i mieszczą po 70 m3 wody. To znacznie poprawi komfort ich życia - informują w RZGW Wody Polskie.

Cała akcja była skrupulatnie przygotowywana - przez kilka dni schładzano wodę do temperatury panującej na zewnątrz, aby poszczególne osobniki jak najszybciej mogły się zaaklimatyzować w nowym otoczeniu. Wykonaliśmy też specjalne nosidełko, aby zminimalizować dyskomfort podczas przeprowadzki .

Jesiotr ostronosy to gatunek wędrownej ryby z rodziny jesiotrowatych, gotowość do rozrodu osiąga w 16-17 roku życia. Ryba ta występuje głównie w wodach u zachodnich wybrzeży Ameryki Północnej. Jeszcze do połowy XX wieku licznie występował w naszych wodach, obecnie został zaklasyfikowany do gatunków wymarłych.

źródło: RZGW Wody Polskie

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy