reklama
reklama

Interwencja w jednym z gospodarstw, gospodarzowi odebrano zwierzęta

MAGAZYN, Wiadomości, 31.03.2023 07:15, red
W gospodarstwie stwierdzono rażące zaniedbaniach w zakresie utrzymywania zwierząt gospodarskich.
Interwencja w jednym z gospodarstw, gospodarzowi odebrano zwierzęta

Władze Suchej Beskidzkiej poinformowały, że 22 marca na podstawie informacji przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Wadowicach o rażących zaniedbaniach w zakresie utrzymywania zwierząt gospodarskich i konieczności podjęcia natychmiastowej interwencji, burmistrz Suchej Beskidzkiej zgodnie z art. 7 ustawy o ochronie zwierząt wydał dwie decyzje o czasowym odebraniu bydła oraz świń opiekunowi stada.

- Biorąc pod uwagę warunki hodowli oraz stan zwierząt, który został stwierdzony podczas przeprowadzonej kontroli przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Wadowicach, w dniu 27 marca pięć sztuk bydła zostało umieszczone w gospodarstwie rolnym w Jordanowie, natomiast trzoda chlewna w Zawoi. Odebranie zwierząt nastąpiło przy udziale Policji, Straży Miejskiej oraz lekarza weterynarii. W związku z zaistniałą sytuacją zawarte zostały umowy z podmiotami, które wyraziły zgodę i podjęły się czasowej opieki nad odebranymi zwierzętami - informuje burmistrz Suchej Beskidzkiej Stanisław Lichosyt.

zdjęcie poglądowe
foto: pixabay
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

obserwator2012, 31.03.2023 12:37

A to zdjęcie nie do tego artykułu jest. Wiecie do którego! -czytajcie jutro.