reklama

Edukacja domowa Kraków - gdzie szukać pomocy w ED w Krakowie?

MAGAZYN, Wiadomości, 04.04.2023 09:40, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Edukacja domowa Kraków - gdzie szukać pomocy w ED w Krakowie?

Edukacja domowa to pojęcie, które zyskało na popularności w ostatnim czasie w całej Polsce. Sformalizowana nauka w domu umożliwia realizację obowiązku szkolnego poza budynkiem szkoły w dowolny sposób. Uczeń we własnym zakresie realizuje podstawę programową. Często dzięki większej ilości czasu może uczyć się tego, co naprawdę lubi. Edukacja domowa jest popularna zarówno w mniejszych miastach, jak i większych miejscowościach. Wszystko dzięki dużej dostępności tej formy nauki oraz dostosowaniu do różnych potrzeb dzieci w każdym wieku. Jak wygląda edukacja domowa w Krakowie? Jak bardzo popularny jest homeschooling w tej części Polski oraz na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę nauki?

Edukacja domowa Kraków - co warto wiedzieć?

W przypadku decyzji o przejściu na edukację domową uczeń ze wsparciem rodziców lub opiekunów prawnych może zdecydować się na dowolną szkołę w Polsce. Pozwolenie na nauczanie domowe wydawane jest przez dyrektora szkoły, do której zapisany jest uczeń. Wybór odpowiedniej placówki jest niezwykle istotny z powodu dodatkowych aktywności oferowanych przez szkołę czy egzaminów, które mogą być przeprowadzane stacjonarnie w danej szkole. Mieszkańcy Krakowa i okolic mają do wyboru wiele placówek blisko miejsca zamieszkania oferujących dodatkowe wsparcie w nauczaniu domowym.

Dodatkowe wsparcie w edukacji domowej

Przejście na wspomniany tryb nauki wiąże się z organizowaniem nauki przez rodzica lub opiekuna prawnego, będących nauczycielem dziecka. Wsparcie związane z edukacją dziecka oferowane jest również przez szkołę, do której zapisany jest uczeń. W przypadku wyboru szkoły przyjaznej dziecko może liczyć na egzaminy w dobrej, niestresującej atmosferze, dodatkowe materiały do nauki czy wsparcie nauczycieli. Szkoła ma obowiązek zapewnić uczniowi udział w dodatkowych zajęciach czy aktywnościach organizowanych przez placówkę. W przypadku podjęcia decyzji o zmianie formy nauczania warto skorzystać ze sprawdzonych projektów wspierających edukację domową.

Edukacja domowa w Krakowie - wsparcie i pomoc

Edukacja domowa w Polsce ma ponad 30 lat. Doświadczenie w realizowaniu tej formy nauki jest niezwykle ważne. Ponad 13-letnie doświadczenie w edukacji domowej ma Centrum Nauczania Domowego, umożliwiające zapisanie do szkół przyjaznych znajdujących się na terenie całej Polski. Centrum Nauczania Domowego z siedzibą w Krakowie i licznymi szkołami w województwie małopolskim może stanowić pomoc dla rodzin uczących się na zasadach homeschoolingu.

Centrum Nauczania Domowego udostępnia dla swoich uczniów platformę internetową z materiałami zawierającymi całą podstawę programową. Platforma jest narzędziem umożliwiającym samodzielną naukę wszystkich przedmiotów realizowanych na danym poziomie nauki. Oprócz platformy uczniowie dostają możliwość uczestnictwa w wydarzeniach w całej Polsce oraz webinariach przedmiotowych organizowanych internetowo, stanowiących powtórkę realizowanego materiału. Pełna oferta znajduje się na stronie www.domowi.edu.pl. Po wypełnieniu formularza zapisowego istnieje możliwość zapoznania się ze wszystkimi szkołami współpracującymi z Centrum Nauczania Domowego.

Edukacja domowa - na co warto zwrócić uwagę?

Przejście na edukację domową możliwe jest w dowolnie wybranej szkole w całej Polsce. Na południu Polski nauka w domu jest również niezwykle popularna. W roku szkolnym 2021/22 w trybie ED uczyło się w Polsce ponad 20 tysięcy dzieci, z czego w samej Małopolsce liczba uczniów wyniosła blisko 1200. Słowa popularność i „edukacja domowa kraków”, w tym wypadku, niezwykle do siebie pasują. W przypadku homeschoolingu istotne jest zwrócenie uwagi na potrzeby dziecka i możliwość ich realizacji przez szkołę. Na edukację domową decydują się rodzice uczniów chcących realizować dodatkowe pasje, mających problemy w szkole związane z budowaniem relacji czy problemy zdrowotne. Szkoła w edukacji domowej stanowi istotny element dostarczania najwyższej jakości kształcenia odpowiedniej dla potrzeb dziecka.

Więcej informacji na temat edukacji domowej w Krakowie można uzyskać w Centrum Nauczania Domowego:
- Artykuł sponsorowany -

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy