reklama

Dziś katolicy mogą jeść kiełbasę i mięso, ale nie wszędzie

MAGAZYN, Wiadomości, 17.06.2022 09:55, red
Jeden biskup udzielił dyspensy, a drugi nie.
Dziś katolicy mogą jeść kiełbasę i mięso, ale nie wszędzie

W każdy piątek katolików obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ale są wyjątki - biskup może ogłosić dyspensę. I tak właśnie zrobił ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej biskup Roman Pindel udzielił dyspensy od postu piątkowego dotyczącego spożywania potraw mięsnych. Chodzi o piątek 17 czerwca.

- Biskup Roman Pindel udzielił w piątek, 17 czerwca 2022 roku, wszystkim wiernym przebywającym na terenie Diecezji Bielsko-Żywieckiej dyspensy od charakteru pokutnego tego dnia, w tym obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty.

Jednocześnie zobowiązał korzystających dobrowolnie z dyspensy, do podjęcia dowolnej formy pokuty w innym czasie (np. odmówienie modlitwy w intencjach Ojca Świętego lub złożenie ofiary na misje, biednych lub na potrzeby uchodźców)

- czytamy w komunikacie diecezji bielsko-żywieckiej, która w Małopolsce obejmuje m.in. gminy Kęty, Andrychów i część gminy Wieprz.

Inaczej sytuacja wygląda na terenie parafii w Archidiecezji Krakowskiej, gdzie abp Marek Jędraszewski nie zdecydował się na udzielenie dyspensy w piątek po Bożym Ciele. W związku z tym na terenie archidiecezji krakowskiej wiernych obowiązuje dziś zakaz spożywania pokarmów mięsnych.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Nostradamus, 17.06.2022 14:18

@Angel. Nie takie są zasady . Jeżeli umyślnie dokonujesz grzech z myślą , pal licho wyspowiadam się i będzie po sprawie to taki grzech nie będzie odpuszczony. Nie mnie rozgrzeszać ale grzesznik musi szczerze żałować swego grzechu. Księdza oszukasz ale Boga nigdy.

Angel, 17.06.2022 12:47

Ale przecież można się wyspowiadać dzień po i wszystko jest wymazane. Takie macie przecież zasady XD

Adam21, 17.06.2022 11:14

a co będzie jak w trakcie jazdy już po przemieleniu kiełbachy w buzi będę połykał a w tym samym czasie przekroczę granice diecezji bielsko-żywieckiej...?będzie grzech?piękne czasy,pozdr

Zefko, 17.06.2022 09:58

Amen.