reklama

Procesje Bożego Ciała w Andrychowie [FOTO, VIDEO]

, MAGAZYN, Wiadomości, 16.06.2022 13:18, foto: WB
Po dwóch latach przerwy procesje Bożego Ciała wróciły w tradycyjnym zakresie.
Procesje Bożego Ciała w Andrychowie [FOTO, VIDEO]

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa jest świętem ruchomym i wypada zawsze 60 dni po Wielkanocy. Jest dniem wolnym od pracy. Święto zostało ustanowione w XIII wieku po objawieniach, jakie miała Julianna de Retnie przełożona klasztoru z Mont Cornillon koło Liege. Dość szybko w Boże Ciało zaczęto organizować procesje z Najświętszym Sakramentem.

Uroczystością tym zawsze towarzyszą liczne procesje, które przechodzą ulicami miast i wsi, gdzie wierni po drodze zatrzymują się przy czterech ołtarzach. Czterech, bo tylu jest Ewangelistów. Przy każdym ołtarzu czytany jest fragment innej Ewangelii: Mateusza, Marka, Łukasza i Jana.

Na video i zdjęcia poniżej procesje organizowane przez obie parafie w Andrychowie.
foto: WBWięcej zdjęć:

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

tomekx, 16.06.2022 21:32

Z tego co widzę to coraz mniej ludzi

Kola, 16.06.2022 20:16

Angel zazdrościsz marszu przebiegającego bez wulgaryzmów?

Angel, 16.06.2022 19:53

Marsz wyborców PiS XD