reklama

Dzień na kolorowe skarpetki, nie do pary. Światowy Dzień Zespołu Downa

, MAGAZYN, Wiadomości, 21.03.2019 19:45, PG
Internauci, dzieci i młodzież pokazali, że wspierają osoby z zespołem Downa.
Dzień na kolorowe skarpetki, nie do pary. Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny. To również Światowy Dzień Zespołu Downa. To nie jest przypadkowa data - osoby z tą chorobą w 21. parze chromosomów mają trzy chromosomy, zamiast dwóch.

Światowy Dzień Zespołu Downa został ustanowiony w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od kilku lat święto obchodzone jest już pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych. Z tej okazji na całym świecie odbywają się różne wydarzenia, mające na celu zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa oraz integrację z ludźmi posiadającymi tę wadę. Pierwszy dzień wiosny to symbol narodzin ludzi niezwykłych.

To właśnie w czwartek, warto było ubrać kolorowe skarpetki, które wyjątkowo są nie do pary. W wielu szkołach w naszym regionie, np. w Roczynach, dzieci, młodzież i nauczyciele ochoczo przyszli na lekcję w kolorowych skarpetkach, nie do pary. A przedszkolaki z wadowickiej "trójki" wyruszyły nawet na Plac Jana Pawła II w Wadowicach, by przypomnieć mieszkańcom o Światowym Dniu Zespołu Downa.


Na portalach społecznościowych zorganizowano akcję, gdzie internauci pokazywali, że wspierają osoby z zespołem Downa. Internet zalała fala zdjęć z kolorowymi skarpetkami, nie do pary. Również portal mamNewsa.pl wraz ze swoimi Czytelnikami się przyłączył!Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy