reklama

Jest nowy zwiastun WILKOŁAKA. Premiera 29 marca

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 21.03.2019 07:00, PG
Zobaczcie zwiastun filmu kręconego w Bulowicach.
Jest nowy zwiastun WILKOŁAKA. Premiera 29 marca

Film Adriana Panka, gdzie 80% scen kręconych było w sierpniu zeszłego roku w Pałacu w Bulowicach (gmina Kęty), będzie miał swoją premierę w kinach 29 marca 2019 roku.

Niedawno zaprezentowano także nowy zwiastun filmu.


Akcja filmu rozgrywa się latem 1945 roku. Dla ośmiorga dzieci, wyzwolonych z obozu Gross-Rosen, zostaje utworzony prowizoryczny sierociniec w opuszczonym pałacu wśród lasów. Ich opiekunką staje się dwudziestoletnia Hanka, również była więźniarka. Po okropieństwach obozu bohaterowie powoli odzyskują resztki straconego dzieciństwa, jednak koszmar szybko do nich powraca. W okolicznych lasach krążą obozowe wilczury. Wypuszczone przez esesmanów przed wyzwoleniem Gross-Rosen, wygłodzone i zdziczałe zwierzęta osaczają pałac w poszukiwaniu pożywienia. W przerażonych dzieciach uruchamia się obozowy instynkt przetrwania.

Przypomnijmy, że na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Dyni Adrian Panek zdobył nagrodę za reżyserię, a Antoni Komasa-Łazarkiewicz za najlepszą muzykę do filmu. Film ten był też nagradzany na wielu zagranicznych festiwalach.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy