reklama

Dyrektor szkoły zdecydował: kask musi być

MAGAZYN, Wiadomości, 14.10.2023 12:08,
Kask dla rowerzysty czy użytkownika hulajnogi nie jest obowiązkowy, ale poprawia bezpieczeństwo.
Dyrektor szkoły zdecydował: kask musi być
W Polsce kask nie jest obowiązkowym elementem wyposażenia rowerzysty, ale chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że poprawia bezpieczeństwo rowerzysty. W razie wypadku, kolizji, urazy głowy są bowiem najczęstszymi, jakie doznaje rowerzysta.

Nowe porządki w tym zakresie wprowadzono właśnie w Zespole Szkół Samorządowych w Sułkowicach Łęgu k. Andrychowa. Mnóstwo uczniów tej szkoły codziennie dojeżdża do szkoły na rowerach.

- Pan Dyrektor wprowadza obowiązek wkładania kasków podczas jazdy rowerami, hulajnogami w drodze do szkoły i ze szkoły. Podczas pobytu w szkole kaski należy zaczepiać o kierownicę roweru lub hulajnogi - poinformowała szkoła.

Przypomnimy, niedawno w Inwałdzie doszło do tragedii - 12-letni rowerzysta zginął po tym, jak głową uderzył w przydrożne drzewo. Nie miał kasku.

źródło: ZSS Sułkowice - Łęg

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

slawek.n, 15.10.2023 05:59

Nakaz pewnie słuszny, ale nie wiem czy Pan Dyrektor ma jakiekolwiek prawo taki obowiązek wprowadzić.