reklama
reklama

Na głównej drodze w Roczynach wybudowane zostanie rondo

Gospodarka, Wiadomości, 13.10.2023 14:32,
Rondo na ulicy Bielskiej w Roczynach ma kosztować ponad 1 mln zł.
Na głównej drodze w Roczynach wybudowane zostanie rondo
Podczas niedawnej sesji Rady Powiatu Wadowickiego, radni zdecydowali o powierzeniu gminie Andrychów do realizacji zadania na drodze w Roczynach, która jest drogą powiatową.

Władze Andrychowa chcą wybudować rondo na skrzyżowaniu ulicy Bielskiej ze Środkową oraz Sportową [na zdjęciu].

Plan zakłada, że budowa ronda pochłonie 1,1 mln zł, a całość zostanie sfinansowana przez gminę Andrychów. Rondo powstanie w ciągu 2 najbliższych lat.

W planach jest także remont ulicy Środkowej – przetarg mający wyłonić wykonawcę władze Andrychowa ogłosiły od koniec września.

Z kolei Starostwo Powiatowe planuje remont całej ulicy Bielskiej w Roczynach. Prawdopodobnie dojdzie on do skutku w przyszłym roku.

foto: Google Street View
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Michał, 13.10.2023 17:55

W Roczynach to powinni zająć się podgórska w końcu. Droga o szerokości półtorej auta a mijasz tyle samo ludzi co na wiedeńskiej...

obserwator2012, 13.10.2023 15:22

Jeśli dobrze myślę,to bańka z budżetu gminy Andrychów, zwrócą chociaż, bo zaplanowali, To tak jak z obwodnicą w Wadowicach zaplanowali zbudowali, a gminy z powiatu do dzisiaj mają czkawkę.