reklama

Dyrektor o nowościach w szkole. Powstanie specjalny przystanek?

, MAGAZYN, Wiadomości, 21.09.2022 12:40, DK / WB
Noc Naukowców. Kosmeeting i inne nowości w ZSS Sułkowice- Bolęcina
Dyrektor o nowościach w szkole. Powstanie specjalny przystanek?
Szerokie grono naukowców z Małopolski z blisko 40 instytucji, przez wiele miesięcy opracowywało program tak, by zainteresował dzieci, młodzież jak i dorosłych widzów.
Dlatego też na mapie Małopolskiej Nocy Naukowców, każdego roku pojawiają się nowe atrakcyjne miejsca. Wśród nich w 16-stej już odsłonie popularnej imprezy naukowej znalazł się Zespół Szkół Samorządowych w Sułkowicach- Bolęcinie.

Event odbędzie się 30 września.

Ale to nie jedyna atrakcja jaka wkrótce pojawi się w regionie. 24 września odbędzie się KOSMEETING - czyli drugie już spotkanie miłośników astronomii. Całość poprowadzi Janusz Nicewicz - astronom, którego umiejętności oratorskie i wiedza, pozwalają z łatwością przebrnąć przez skomplikowane zależności i terminologię nauki, jaką jest astronomia.

Niedługo może się okazać, że przystanek przy szkole wkrótce zmieni swoją nazwę na „Szkoła-Obserwatorium”. Zdaniem dyrektora Zbigniewa Grabowskiego „To ważne, aby ludzie ze świata przyjeżdżający do Andrychowa, widzieli na przystankowych elektronicznych rozkładach jazdy nazwę „obserwatorium”- to może zaciekawić turystów.

Zobaczcie naszą rozmowę z dyrektorem zespołu szkół Zbigniewem Grabowskim.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy