reklama

Policja zatrzymała 32-latka z Andrychowa, który bezpodstawnie wzywał służby ratownicze

, Na sygnale, Wiadomości, 21.09.2022 13:16, DK
Mężczyzna odpowie za swój czyn... jak wytrzeźwieje.
Policja zatrzymała 32-latka z Andrychowa, który bezpodstawnie wzywał służby ratownicze

We wtorek (20.09) informowaliśmy o akcji służb ratowniczych na osiedlu przy ulicy Olszyny w Andrychowie. Ktoś zgłosił poprzez numer alarmowy zagrożenie spowodowane butlą gazową, która rzekomo miała wybuchnąć. Strażacy nie potwierdzili występowania takiego zagrożenia, a policjanci - jak się okazało - szybko ustalili osobę, która dzwoniła na numer alarmowy.

Sprawcą okazał się 32-latek z Andrychowa. Okazało się, że we wtorek trzy razy dzwonił na numer alarmowy z podobną informacją, informując i zagrożeniu w budynkach przy ulicy Olszyny, Daszyńskiego i Krakowskiej.

W momencie zatrzymania była kompletnie pijany - badanie wykazało 3,6 promila. Trafił na izbę wytrzeźwień. Gdy wytrzeźwieje, będzie odpowiadał z art. 66 kodeksu wykroczeń, dotyczącego konsekwencji za wywołanie fałszywego alarmu. Zagrożone jest to karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy