reklama
reklama

Andrychowscy licealiści znaleźli tajemnicze pudełko w okolicy Złotej Górki

MAGAZYN, Wiadomości, 20.09.2022 12:37, eł

Z daty na pokrywce wynika, że leży tam już 4 lata.

Andrychowscy licealiści znaleźli tajemnicze pudełko w okolicy Złotej Górki

Wiele osób tworzy pudełka pamięci, w których umieszcza pamiątki dla przyszłych pokoleń. Są one przechowywane w ukryciu, czasem nawet zakopywane w ziemi. Coś w tym stylu znalazły uczennice Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowie. W rzeczywistości jednak odkryty przez nie pojemnik to zupełnie co innego niż pudełko pamięci.

Licealiści brali udział w akcji Czyste Beskidy, w czasie której wszyscy chętni zbierają śmieci z górskich szlaków. Uczennice z klas 3f i 3h z paniami Krystyną Wesołowską i Martą Karcz sprzątały las w okolicy Złotej Górki, gdy natknęły się na zaskakujące znalezisko.

W pierwszej chwili pomyślały, że to jeden z porzuconych tam odpadów. Było to bowiem zwykłe pudełko śniadaniowe z tworzywa sztucznego. Po bliższych oględzinach okazało się jednak, że pojemnik nie znalazł się tam przypadkowo. Po wewnętrznej stronie pokrywki licealistki odkryły datę – rok 2018 i napis: „Prosimy o wpisy. Prosimy szanować”. W środku znajdował się notatnik. Dziewczęta postąpiły zgodnie z życzeniem autora i wpisały do niego datę oraz cel swojej wizyty. Były tam już inne notatki, dokonane wcześniej przez znalazców pudełka.

Jak się okazuje, pojemnik jest jedną z wielu skrytek używanych w grze terenowej zwanej geocachingiem (z połączenia greckiego słowa geo, czyli Ziemia i angielskiego cache – kryjówka). Znajdujący się w nim notatnik to tak zwany dziennik zdobywców, do którego wpisują się jego znalazcy. Lokalizacja skrytek przekazywana jest uczestnikom gry przez podanie jej współrzędnych geograficznych w serwisie geocachingowym.
Foto: Facebook/LO Andrychów

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 20.09.2022 12:52

https://www.geocaching.com/geocache/GC2PY9G_beskid-maly-zlota-gorka-757m

FeelFree, 20.09.2022 12:52

Gratulacje dla młodzieży... skrytka w tym miejscu założona została 3 sierpnia 2011 roku.