reklama
reklama

Dostęp do bezpłatnej rehabilitacji kardiologicznej po zawale serca

Region, Kęty, Zator MAGAZYN, Wiadomości, 23.03.2024 13:19, INFORMACJA PRASOWA
Po przebytym zawale serca kluczowe jest nie tylko skuteczne leczenie szpitalne, ale również profesjonalna rehabilitacja. Oferuje ją oświęcimski Carint.
Dostęp do bezpłatnej rehabilitacji kardiologicznej po zawale serca

W nowym budynku GVM Carint przy Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu pacjenci mają dostęp do kompleksowej opieki rehabilitacyjnej. Celem jest szybki powrót do zdrowia i poprawa jakości życia pacjentów. Jest to jedyna rehabilitacja kardiologiczna w powiecie oświęcimskim, która mogła powstać dzięki wybudowaniu budynku.

Rehabilitacja po zawale serca w Carincie zaczyna się tuż po opuszczeniu oddziału kardiologicznego. Oczywiście, jeśli nie ma przeciwskazań.

- Rehabilitacja kardiologiczna jest kompleksową procedurą medyczna, której celem jest przywrócenie pacjenta po incydencje sercowym do normalnego życia w rodzinie, w społeczeństwie, w zawodzie czy w każdej innej sferze, która determinowała życie tego pacjenta. Idzie za tym konieczność poprawienie jakości życia i przedłużenie tego życia. Rehabilitację kardiologiczną realizuje zespół specjalistów - tłumaczy Marek Adamczyk, kardiolog GVM Carint.

Zespół rehabilitacyjny GVM Carint stanowią lekarz, fizjoterapeuta, psycholog i dietetyk. Specjaliści proponują pacjentom indywidualny i kompleksowy program rehabilitacyjny, obejmujący zabiegi i ćwiczenia fizyczne, wsparcie psychologiczne oraz poradnictwo dietetyczne.

- Stałymi elementami kompleksowej rehabilitacji kardiologicznej jest ocena stanu klinicznego pacjenta, optymalizacja leczenia farmakologicznego, leczenie ruchem - stopniowe i kontrolowane dawkowanie wysiłku fizycznego. Wszystko jest dostosowane do indywidualnych możliwości chorego. Ważnym aspektem jest rehabilitacja psychospołeczna, zwalczanie czynników ryzyka choroby niedokrwiennej serca, modyfikacja stylu życia, edukacja pacjentów i ich rodzin - wyjaśnia Anna Łabza, lekarz rehablitacji GVM Carint w Oświęcimiu.


Chorzy zyskują nowy komfort życia, poprzez kontrolowany wysiłek fizyczny, wsparcie psychologa i edukację z zakresu zdrowego odżywiania.

Gdy pacjent wraca do domu, rozpoczyna się trzeci etap rehabilitacji, trwający do końca życia. Jest zwany późną rehabilitacją, ma charakter prewencyjny i polega na utrzymaniu zdrowego stylu życia oraz regularnej kontroli stanu zdrowia. Rehabilitacja kardiologiczna nie tylko wspomaga powrót do sprawności psychofizycznej, ale także zmniejsza ryzyko kolejnych zdarzeń sercowo-naczyniowych.


W GVM Carint lekarze podkreślają, że regularność udziału pacjenta w rehabilitacji wpływa bezpośrednio na okres rekonwalescencji, szybszy powrót do zdrowia oraz samodzielnego funkcjonowania.

Rehabilitacja kardiologiczna w GVM Carint jest jednym z czterech modułów realizowanego w Oświęcimiu programu kompleksowej opieki nad osobami po zawale mięśnia sercowego tzw. KOS-zawał. Ten prozdrowotny projekt realizowany w ramach ubezpieczenia zdrowotnego i finansowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia obejmuje specjalistyczną opiekę trwającą 12 miesięcy od wystąpienia incydentu kardiologicznego.

Aktualnie rehabilitacja kardiologiczna dostępna jest dla pacjentów po zawale serca. Spółka czeka na zakontraktowanie rehabilitacji kardiologicznej przez NFZ dla pozostałych pacjentów.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Burakz wiejskiej , 23.03.2024 18:48

bardziej powinno się promować unikanie zawału serca , ale na tym nie ma biznesu i NFZ za to nie zapłaci