reklama

Chęć pomagania napędza do działania. Zebrano kolejne 10 mln na leczenie dziecka

MAGAZYN, Wiadomości, 06.11.2023 18:00, red
Po sukcesach zbiórek (zebrano po 10 mln zł) dla chorych na SMA (rdzeniowy zanik mięśni) Oliwierka z Wadowic i Zosi ze Skawinek, grupa wolontariuszy z powiatu wadowickiego nie próżnuje.
Chęć pomagania napędza do działania. Zebrano kolejne 10 mln na leczenie dziecka
Od wielu miesięcy angażują się w pomoc przeprowadzeniu kolejnych zbiórek, a potrzebujących dzieci jest wiele. Wolontariusze wiedzą jednak, że ich społeczna praca nie idzie na marne, a przynosi wymierne efekty – chore dzieci mają szanse na wyleczenie, na skorzystanie kosztownych terapii, które nie są refundowane przez NFZ.

Wolontariusze świętują właśnie kolejny sukces – udało się zebrać 10 mln zł na leczenie chorej na SMA Kamilki Gil z Nowego Targu. Wydatny udział w tym sukcesie miało 8 społeczników z powiatu wadowickiego.

Pracy były sporo – przygotowanie aukcji, licytacji, kiermaszy.... Codziennie zachęcanie ludzi , aby wspierali te szczytne akcje. Ostateczne na początku udało się osiągnąć wymarzony dla Kamili i jej rodziców cel – na kontach było już 10 mln. Dzięki temu dziewczynka wkrótce poddana zostanie leczeniu.

- Terapia będzie podana, jeśli się uda, już 24/25 listopada. Oj, to było trudne 8 miesięcy. Ale się udało – mówi szczęśliwa pani Małgorzata z Inwałdu, która aktywnie działała przy ostatnich dwóch zbiórkach - dla Zosi i Kamilki właśnie. Ale było warto!

W weekend w Nowym Targu uroczyście fetowano sukces całej akcji i zbiórki.

foto: Szymon PyzowskiZobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy