reklama

Sukces zbiórki dla Rafałka z Rzyk

MAGAZYN, Wiadomości, 06.11.2023 14:50, red
Za naszym pośrednictwem, rodzice dziecka dziękują za każdą, nawet najmniejszą wpłatę.
Sukces zbiórki dla Rafałka z Rzyk
W październiku kilka razy na mamNewsa.pl pisaliśmy o zbiórce pieniędzy na leczenie sześcioletniego Rafałka z Rzyk. Chłopczyk z powodu wrodzonej wady stopy i krótszej prawej nogi ma spore problemy z poruszaniem się. Wprawdzie z pomocą specjalnej ortezy może samodzielnie chodzić, ale jego kroki są bardzo chwiejne. Jedyną szansą na sprawność jest dla niego kosztowna operacja w Wiedniu.

Zbiórka zakończyła się wielkim sukcesem – w ciągu miesiąca zebrano potrzebną kwotę. Finał – 78,750 tys. zł – osiągnięto jeszcze przed weekendem, a już wcześniej na niedzielę w Rzykach zapowiadany był charytatywny kiermasz ciast, który także zakończył się wielkim sukcesem, bo przyniósł ponad 20 tys. zł

W sumie dla Rafałka zebrano 100 tys. zł. Rodzice są pod wrażeniem, pomocy jaką otrzymali od setek osób. Za naszym pośrednictwem dziękują za każdą, nawet najmniejszą wpłatę. Podkreślają także duży wkład wolontariuszy w propagowanie akcji pomocy i pomoc przy niej. Podczas niedzielnego kiermaszu rodzice i chłopczyk wręczyli zaangażowanym w pomoc specjalne podziękowania, statuetki i dyplomy. Dla mamNewsa.pl też przypadł specjalny dyplom :)

Dzięki zebranej kwocie chłopczyk będzie poddany skomplikowanej operacji. - Zabieg planowany jest w Wiedniu, czekamy na termin. Prawdopodobnie stanie się to w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy – mówią nam rodzice Rafała.

O postępach leczenie będziemy informować na mamNewsa.pl

12 listopada o 9:30 w kościele w Rzykach odbędzie się specjalna msza dziękczynna dla wolontariuszy i ludzi dobrego serca, którzy przyłączyli się do akcji pomocy.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy