reklama
reklama

100 lat na dróżkach. W czasie wojny cudem uniknął śmierci [FOTO]

MAGAZYN, Wiadomości, 18.08.2021 14:50,
Pan Aleksander obchodził setne urodziny.
100 lat na dróżkach. W czasie wojny cudem uniknął śmierci [FOTO]

Aleksander Bochenek 16 sierpnia 2021r. ukończył 100 lat. Pan Aleksander od urodzenia mieszka w miejscowości Bugaj, a całe swoje dorosłe życie mieszka w bezpośrednim sąsiedztwie „dróżek kalwaryjskich”.

Dom rodzinny znajduje się w pięknej i omodlonej przez wiernych okolicy, którzy przybywają do Sanktuarium Kalwaryjskiego. Tak wyjątkowe sąsiedztwo zapewne sprzyja spokojnemu długoletniemu życiu.

Dostojnego Jubilata w dniu setnych urodzin odwiedzili: Burmistrz Augustyn Ormanty, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej Piotr Janusiewicz, Wiceprzewodniczący RM Paweł Hebda, sołtys Bugaja Jarosław Jakubiec oraz przedstawiciele Urzędu Miasta, którzy przekazali moc życzeń.

List gratulacyjny i życzenia przesłali również Premier Mateusz Morawiecki i Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita.

Pan Aleksander całe swoje życie związał z Kalwarią Zebrzydowską, do emerytury pracował w jednym z zakładów meblarskich.

W czasie spotkania urodzinowego, wspominał swoje młodzieńcze lata, szczególnie okres II wojny światowej. W czasie okupacji i wojny działał w szeregach Armii Krajowej.

Jak wspomina trafił do więzienia w czasie hitlerowskich łapanek i jak mówi cudem uniknął śmierci.

Dostojny Jubilat wraz z żoną wychował dwóch synów i córkę, doczekał się pięciu wnuków i ośmiu prawnuków. Przed kilkoma laty odeszła żona pana Aleksandra, Szanowny Jubilat mieszka w rodzinnym domu otoczony opieką córki i najbliższej rodziny.


Źródło: UM Kalwaria Zebrzydowska

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy