reklama

1 listopada - co działa, a co nie?

MAGAZYN, Wiadomości, 31.10.2023 17:20,
Wiele osób o to pyta. Garść informacji na 1 listopada.
1 listopada - co działa, a co nie?
1 listopada to dzień, kiedy tradycyjnie odwiedzamy groby najbliższych, ale padają też pytania, co będzie działać w tym dniu? Zebraliśmy podstawowe informacje i odpowiedzi na pytania Czytelników.

------------------

Pogoda w naszym regionie na 1 listopada: opady deszczu nie są zapowiadane. Dzień będzie słoneczny, temparatura 13 st. C w dzień.

-------------------

1 listopada zamknięte będą sklepy - poza tymi, które zwykle są czynne w niedziele i święta, więc otwarte będą na pewno niektóre Żabki.

---------------------

- 1 listopada zamknięte będą baseny kryte w Andrychowie i Kętach.

----------------------

- W ograniczonym zakresie kursuje autobusowa komunikacja. W gminie Andrychów komunikacja gminna kursuje, jak w niedzielę i święta. Wyjątek stanowi linia numer 1 "Osiedlowa" - będzie kursować według rozkładu jazdy „sobotniego” (zamiast niedziela i święta). Zapewni to dojazd na cmentarz przy ulicy Beskidzkiej na osiedla przy ul. Lenartowicza.

-----------------------

- 1 listopada nie kursują autobusy komunikacji międzygminnej pomiędzy Andrychowem a Wadowicach

-----------------------

- 1 listopada pociągi POLREGIO na linii pomiędzy Bielskiem-Białą a Krakowem kursować będą zgodnie z rozkładem jazdy, tj. bez żadnych ograniczeń pomimo dnia świątecznego.

-----------------------

- 1 listopada w Kętach bezpłatne połączenia autobusowe z osiedla Nad Sołą na cmentarz w Kętach uruchamia Komunikacja Beskidzka.

WYKAZ PRZYSTANKÓW:

Kierunek Kęty Cmentarz:
Przystanki: Kęty Basen – os. Nad Sołą – ul. Żwirki i Wigury – os. Kardynała Wyszyńskiego – ul. Kościuszki – ul. Mickiewicza (k/kościoła) – ul. św. J. Kantego (przy ul. Szpitalnej – przystanek do wysiadania) – Kęty ZPW

Kierunek Kęty os. Nad Sołą Basen:
Przystanki: Kęty ZPW – ul. Mickiewicza Mostki (koło ronda) – ul. Mickiewicza – os. Kardynała Wyszyńskiego – ul. Żwirki i Wigury - os. Nad Sołą – Kęty Basen--------------------------------
- 1 listopada przed wieloma cmentarzami w gminie Andrychów i Kęty wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu.

Zmiany przy cmentarzach w gminie Andrychów

Straż Miejska w Andrychowie informuje, że w okresie od 1 listopada do 5 listopada zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu kołowego wokół cmentarzy:

1. Cmentarz parafialny Rzyki, osiedle Szczęśniaki - wprowadzenie ruchu jednokierunkowego pojazdów od strony drogi powiatowej 1737K w kierunku oś Szczęśniaki (droga gminna G118)

2. Cmentarz Parafialny w Targanicach - wprowadzenie ruchu jednokierunkowego pojazdów od strony ul. Jawornickiej do ul. Brzozowej.

3. Cmentarz Parafialny w Inwałdzie – wprowadzenie ruchu jednokierunkowego pojazdów na ul. Zielnej na wysokości cmentarza od strony ul. Wadowickiej

4. Cmentarz Parafialny w Sułkowicach - Bolęcinie – wprowadzenie ruchu jednokierunkowego pojazdów na ul. Spokojnej od ul. Racławickiej do ulicy Środkowej

5. Cmentarz Komunalny w Roczynach – wprowadzenie ruchu jednokierunkowego pojazdów na ul. Szkolnej od ul. Bielskiej (1742K) do ulicy Wiedeńskiej

---------------------

Zmiana przy cmentarzach w Kętach i Bielanach

1 listopada organizacja ruchu na drogach w rejonie cmentarzy komunalnych w Kętach i w Bielanach, wprowadzona będzie w sposób analogiczny do lat poprzednich.

Kęty
Główny ruch pojazdów odbywać się będzie ul. Św. Jana Kantego w kierunku od
centrum miasta do al. Jana Pawła II. Na ul. Św. Jana Kantego wprowadzony zostaje ruch jednokierunkowy od ul. Ogrodowej do al. Jana Pawła II, z możliwością jednostronnego parkowania. Kierowcy opuszczający parking przy cmentarzu kierowani będą z parkingu ul. Szpitalną w prawo w ul. Św. Jana Kantego do al. Jana Pawła II. Do cmentarza będzie można też dojechać łącznikiem od ul. Adama Mickiewicza do ul. Św. Jana Kantego, przy czym wyjazd możliwy będzie tylko w kierunku al. Jana Pawła II.

Bielany
Główny dojazd do cmentarza odbywać się będzie od strony Pl. Św. Macieja, ulicą Beskidzką do ul. Plebańskiej. Na tym odcinku wprowadza się ruch jednokierunkowy z możliwością jednostronnego parkowania.
Wyjazd z parkingu przy cmentarzu, możliwy będzie ul. Plebańską, tylko w kierunku ul. Kęckiej (droga wojewódzka nr 948).
Na ul. Plebańskiej wprowadza się ruch jednokierunkowy od ul. Beskidzkiej do drogi wojewódzkiej oraz w drugim kierunku na odcinku od ul. Beskidzkiej do ul. Solnej z możliwością jednostronnego parkowania pojazdów.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy