reklama
reklama

We wtorek kolejne spotkanie w Klubie Podróżnika w Andrychowie

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 10.05.2023 11:13,
We wtorek kolejne spotkanie w Klubie Podróżnika w Andrychowie

Koło PTTK „Chałupa” zaprasza na spotkanie z Miriam Synger, które odbędzie się we wtorek 16 maja o godz. 19.00 w sali bankietowej Restauracji na Starym Tartaku w Andrychowie. Spotkanie poprowadzi Jadwiga Janus. Rozmowa toczyć się będzie wokół książki „Jestem Żydówką”, która ukazała się niedawno nakładem Wydawnictwa Znak Koncept.

„Jestem Żydówką” to pamiętnik ukazujący jeden rok z życia ortodoksyjnej Żydówki, Polki, patriotki, matki pięciorga dzieci, feministki, kobiety silnej i wrażliwej. Miriam w prosty sposób przybliża nam kulturę, religię, zwyczaje żydowskie, obalając przy tym masę stereotypów. Żydówka i polska patriotka? Żydówka z tęczą lub błyskawicą na policzku? Ortodoksyjna, ale zarazem taka… „nowoczesna”?

Książkę będzie można nabyć podczas spotkania.

Obowiązują bezpłatne zaproszenia. Bliższe informacje: Koło PTTK „Chałupa” w Andrychowie, tel. 606 893 657.


źródło: PTTK Chałupa

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy