reklama

W sobotę światowej sławy muzycy w Wadowicach

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 04.07.2022 15:00, INFORMACJA PRASOWA
W sobotę (9.07) o godz. 19.00 w kościele pw. św. Piotra Apostoła w Wadowicach odbędzie się wydarzenie artystyczne realizowane w ramach Royal Opera Festival, który jest jednym z najważniejszych międzynarodowych festiwali poświęconych muzyce operowej Gioacchino Rossiniego. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
W sobotę światowej sławy muzycy w Wadowicach
O randze i znaczeniu wydarzenia świadczy udział światowej sławy solistów, którzy w Wadowicach wykonają wybitne dzieła: Stabat Mater Gioacchino Rossiniego oraz Symfonia nr 49 Josepha Haydna. Usłyszymy: Serenę Farnocchia (sopran), Aurorę Faggioli (alt), Michele Angelini (tenor) oraz Orkiestrę i Chór Filharmonii Krakowskiej pod batutą dyrygenta Antonino Foglianiego.


Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Passionart, współorganizatorem zaś Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie. Partnerem Głównym jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. W Wadowicach sławy muzyki operowej będzie można usłyszeć dzięki życzliwości Księdza Proboszcza parafii pw. św. Piotra Apostoła. Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach jest Partnerem projektu.

Royal Opera Festival od swej pierwszej edycji w 2019 roku ustanowił Gioacchino Rossiniego, włoskiego geniusza stylu belcanto, artystą, wokół którego i na którym opiera się koncepcja wydarzenia. Jego dorobek nie tylko zachwyca kolejne pokolenia, ale także pozwala na szersze pokazanie muzyki i jej ponadczasowych zależności. Odsłaniane analogii pomiędzy twórczością kompozytorów różnych epok i różnych szerokości geograficznych a mistrzem z Pesaro i jego kręgiem artystycznym pozwala lepiej poznać ich szczególną rolę w dziejach kultury europejskiej.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy