reklama
reklama

W sobotę kalwaryjski jarmark na rynku

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 21.03.2024 12:00,
A w niedzielę po południu w kalwaryjskim sanktuarium rozpcozną się słynne misteria.
W sobotę kalwaryjski jarmark na rynku
W niedzielę (24 marca) po południu w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej rozpocznie się słynne misterium Wielkiego Tygodnia.

Zobacz: Wielki Tydzień Kalwarii Zebrzydowskiej. Program obchodów

A dzień wcześniej, w sobotę (23.03), po raz kolejny kalwaryjski rynek stanie się miejscem pełnym kolorowych stoisk i wielkanocnej aury podczas Jarmarku Wielkanocnego, przygotowanego przez lokalnych twórców.

Od godziny 9:00 do 16:00 mieszkańcy i turyści będą mieli możliwość odwiedzenia Jarmarku, gdzie czekać będą na nich nie tylko dekoracje i ozdoby, ale również pyszne smakołyki świąteczne. Organizatorami wydarzenia są grupa artystyczna Twórczy Ferment oraz Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Dla wszystkich chętnych przygotowano również atrakcje dodatkowe. W godzinach 12:00-13:00 odbędą się bezpłatne warsztaty plecenia palm wielkanocnych, które z pewnością zachwycą zarówno dzieci, jak i dorosłych. Około 13:00 zostanie rozstrzygnięty Świąteczny Konkurs Plastyczny na wieniec wielkanocny.

Ponadto, organizatorzy zapewniają ciepły poczęstunek, który umili czas spędzony na jarmarkowych zakupach.

Nie zabraknie także okazji do wspierania lokalnych talentów i podziwiania ich twórczości. Swoje prace zaprezentują podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej i Domu Pomocy Społecznej Zakonu Bonifratrów w Zebrzydowicach, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Kalwarii Zebrzydowskiej, twórcy z Twórczego Fermentu oraz wielu innych artystów i rzemieślników.źródło: CKiST
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy