reklama
reklama

Turystyczne hity 2023 roku w Małopolsce: Energylandia na drugim miejscu

Kultura - Rozrywka, MAGAZYN, Wiadomości, 20.02.2024 08:05,
Małopolskę w 2023 roku odwiedziło ponad 20 mln turystów.
Turystyczne hity 2023 roku w Małopolsce: Energylandia na drugim miejscu
Małopolska Organizacja Turystyczna i Małopolski Urząd Marszałkowski przedstawili najnowszy raport dotyczący ruchu turystycznego w Małopolsce.

Z zebranych danych wiadomo, że Małopolskę w 2023 roku odwiedziło ponad 20 mln turystów - to wzrost o aż 23% względem roku poprzedniego. Wpływy z turystyki wyniosły ponad 13 mld zł, co oznacza wzrost o 16,2% w stosunku do roku poprzedniego.

Turyści najczęściej odwiedzali Małopolskę po to, by wypocząć, zwiedzić zabytki i uprawiać aktywną turystykę.

Statystyczny turysta krajowy zostawił w Małopolsce 574 zł, turysta zagraniczny - 1913 zł. Wśród odwiedzających zza granicy, najwięcej pieniędzy w trakcie pobytu zostawili u nas obywatele Stanów Zjednoczonych (2397 zł) oraz Włosi (2241 zł). Sporo wydali także turyści z Wielkiej Brytanii (1624 zł), Holandia (1587 zł), Hiszpania (1542 zł) Francja (1333 zł), Niemicy (1305 zł). Najmniej pieniędzy wydawały osoby z Belgii (615 zł) i Czech (628 zł).

Na liście najczęściej wybieranych destynacji turystycznych w Małopolsce znalazły się kolejno począwszy od pierwszego miejsca: Tatrzański Park Narodowy, Energylandia w Zatorze, Kopalnia Soli w Wieliczce, Rynek Główny w Krakowie i Pieniński Park Narodowy. Czołówkę domykają: Wawel, Muzeum Auschwitz, Krupówki, Sukiennice, Góry i Schronisko PTTK na Turbaczu.


źródło: Małopolski Urząd Marszałkowski

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy