reklama
reklama

Stuglik i Koźbiał liderami list do Sejmiku

Polityka, Wiadomości, 20.02.2024 10:35,
Kto wygra Sejmik?
Stuglik i Koźbiał liderami list do Sejmiku
W cieniu wyborów burmistrz i wójtów w gminach, 7 kwietnia odbędą się także wybory radnych wojewódzkich - do Sejmiku Małopolskiego. Aktualnie Sejmik Małopolski rządzony jest przez PiS, który posiada w nim 23 radnych. Reszta należy do: Koalicji Obywatelskiej – 11 radnych, Polskiego Stronnictwa Ludowego – 4 radnych, Niezrzeszeni – 1 radny.

Ale ostatnio PiS jest w defensywie i zaczyna tracić w sondażach. Nie ma pewności, że ponownie zdobędzie większość w małopolskim sejmiku, jak i w kilku innych w których posiada od kilku lat większość.

Znani są już liderzy dwóch czołowych partii w okręgu wyborczym obejmującym powiaty wadowicki, myślenicki, suski, nowotarski, tatrzański. Tutaj do wzięcia jest 7 mandatów. Pierwsze miejsce ma liście PiS ma Rafał Stuglik z Wieprza, od kilku lat radny wojewódzki.

Z kolei liderem listy Koalicji Obywatelskiej będzie przedsiębiorca, działacz i były radny z Wadowic Maciej Koźbiał.
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Mgr Ahrańczyk, 20.02.2024 15:40

https://kresy.pl/wydarzenia/protesty-rolnikow-w-calym-kraju-protestujacy-zablokowali-tory-i-wysypali-ukrainskie-zboze-z-wagonow/