reklama
reklama

Klinowski wysłał do prezydenta prośbę o ułaskawienie

Polityka, Wiadomości, 19.02.2024 11:15, red
Kto nie próbuje, ten nie dostępuje prezydenckiej łaski - mówi były burmistrz Wadowic.
Klinowski wysłał do prezydenta prośbę o ułaskawienie
Niedawno były burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski został skazany prawomocnym wyrokiem sądu. Musi zapłacić grzywnę, ale fakt skazania pociąga za sobą znaczne poważniejsze reperkusje. Klinowski miał bowiem kandydować na stanowisko burmistrza Wadowic, a wiele osób pokładało w nim duże nadzieje. Miał być głównym rywalem urzędującego, związanego z PiS burmistrza Bartosza Kalińskiego. Wyrok skazujący spowodował, że Mateusz Klinowski kandydować nie może.

Ale Mateusz Klinowski ma nadzieję, że wszystko da się jeszcze zmienić. Ogłosił właśnie, że wysłał do prezydenta Andrzeja Dudy prośbę o ułaskawienie.

- Prezydent mówił w ostatnim czasie, że chce stać na straży reguł demokracji i szans w polityce. Jest okazja, żeby tak się stało. Czy to ułaskawienie nastąpi - nie wiem. Ale kto nie próbuje, ten nie dostępuje prezydenckiej łaski - mówi Mateusz Klinowski.

Uważa, że wyrok w jego przypadku jest niewspółmierny do popełnionego czynu, bo jego skutki wykraczają poza treść wyroku. - Sędzowie, którzy mnie skazali nie pozbawili mnie praw publicznych. jednak po zmianie przepisów, z mocy prawa nie mogę kandydować na stanowisko burmistrza - mówi.

Przypomnijmy, Mateusz Klimnpowksi został skazany w związku ze sprawą odbudowy mostu przez rzece Kleczance w Rokowie, wykonanej w 2018 roku, kiedy był burmistrzem Wadowic. Prokuratura oskarżyła Klinowskiego, że w czasie tej odbudowy nie dopełnił obowiązków i działał na szkodę Gminy Wadowice. Niedopełnienie obowiązków miało spowodować powstanie samowoli budowlanej, a szkoda polega na konieczności jej legalizacji. Nowe władze Wadowic musiały budowę zalegalizować, co wiązało się z dodatkowymi kosztami.
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Burakz wiejskiej , 19.02.2024 17:32

nie znam typa i sytuacji ale zapewne jest krystalicznie czysty

znanywmiescie, 19.02.2024 12:32

Nie będzie już ta menda mieszał przy BDI. Zero łask.

Obserwator, 19.02.2024 12:22

Kto pod kimś dołki kopie ten sam w nie wpada. Płacze że pozbawili go praw publicznych, a sam bez dowodów kręcił aferę na Hajnosza żeby jego pozbawić