reklama
reklama

Trwa konkurs literacki „Wiek Patriotyzmu?”

Kultura - Rozrywka, MAGAZYN, Wiadomości, 14.09.2023 08:20, INFORMACJA PRASOWA
Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach wraz z partnerami zaprasza młodzież do udziału w konkursie literackim „Wiek patriotyzmu?”.
Trwa konkurs literacki „Wiek Patriotyzmu?”

To przedsięwzięcie kierowane do uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. – Czekamy na teksty dotyczące zrywów narodowych Polaków w XIX wieku. Mile widziane będą wątki związane z mieszkańcami Kęt i okolicy – mówią organizatorzy, tłumacząc przy okazji cele konkursu: – Chodzi o zwiększenie świadomości oraz popularyzację wiedzy na temat zrywów narodowych na ziemiach polskich w okresie niewoli narodowej, promowanie wiedzy na temat historii Kęt i okolicy, krzewienie wartości patriotycznych, kształtowanie i rozwijanie uzdolnień literackich.

Na teksty w dwóch kategoriach – poezja i proza – Muzeum czeka do 16 października 2023 r. Można je nadsyłać za pośrednictwem szkoły (wraz ze skanami oświadczeń) na adres [email protected] lub dostarczyć w formie wydruków komputerowych do kamienicy Rynek 16 w godzinach pracy placówki. Regulamin i wzory oświadczeń są dostępne na stronie www.muzeum.kety.pl. Na laureatów czekają nagrody oraz publikacja tekstów w wydawnictwie (folderze) towarzyszącym projektowi.

Konkurs realizowany jest w ramach projektu „Wiek rewolucji. Lokalne kształtowanie się postaw patriotycznych i tożsamości narodowej w Kętach i okolicy w XIX wieku” dofinansowanego z programu „Patriotyzm Jutra”, którego operatorem jest Muzeum Historii Polski.

Regulamin i formularze pobierzesz ze strony muzeum:

https://muzeum.kety.pl/news/konkurs-literacki-dla-mlodziezy-wez-udzial


Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”


źródło: Muzeum w Kętach

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy