reklama

Roller coastery z Energylandii nagrodzone w prestiżowym konkursie

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 17.11.2020 13:16, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Energylandia wygrała międzynarodowy konkurs Worldofparks-Awards 2020 zajmując tym samym dwa pierwsze miejsca!
Roller coastery z Energylandii nagrodzone w prestiżowym konkursie

W tym roku po raz kolejny został zorganizowany konkurs Worldofparks-Awards. Jest on organizowany od 10 lat przez jeden z ważniejszych w branży portali worldofparks.eu. Głosowanie odbywało się przez internet od 30 października do 8 listopada i było przeprowadzone w czterech różnych kategoriach.

Energylandia w tej edycji konkursu została wyjątkowo doceniona. Park Rozrywki ENERGYLANDIA zajął aż dwa miejsca na podium w kategorii „najlepszy roller coaster w europejskim parku rozrywki”. Pierwsze miejsce w tym głosowaniu zajęła nieprzewidywalna i szalona Zadra, a na drugim miejscu uplasował się kosmicznie szybki Hyperion.

Głosowanie wykazało, że Energylandia wraz ze swoimi wspaniałymi Roller Coasterami jest jednym z najlepszych parków rozrywki w Europie! To właśnie dzięki tym zapierającym dech w piersiach coasterom oraz fenomenalnym atrakcjom goście tego Parku Rozrywki mogą poczuć niesamowite emocje, przeżyć wspaniałe przygody i spędzić cudowne chwile!

Zadra – dla szukających maksymalnych emocji

Drewniano-stalową Zadrę znajdziecie w Energylandii w strefie Smoczy Gród – nowym terenie Parku otwartym w ubiegłym roku. Znajdziecie tam kilka nowych atrakcji, a przede wszystkim światową rekordzistkę! Jest to najwyższa na świecie hybrydowa kolejka, która zbudowana jest głównie z drewna. Osiąga prędkość 121 km/h i ma prawie 63 m wysokości. Spadek o nachyleniu 90°, 3 inwersje, genialne ukształtowanie oraz konstrukcja toru sprawią, że przejazd Zadrą zapamiętacie na bardzo długo!

Hyperion – dla wyjątkowo odważnych

Na spragnionych ekstremalnych wrażeń czeka najwyższy i najszybszy w Europie Mega Coaster Hyperion - 77 metrów wysokości i prędkość, która wynosi aż 142 km/h gwarantują niezapomniane wrażenie. To jednak nie wszystko, bo przejażdżka zaczyna się od 80-metrowego spadku o nachyleniu 85°, na końcu, którego wjeżdża się do podziemnego tunelu. Już w tym miejscu krzyki i wrzaski pasażerów są mocno słyszalne! Liczne zakręty, wzniesienia, fenomenalne dodatnie i ujemne przeciążenia sprawiają, że jest to kolejka dla prawdziwych fanów adrenaliny.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy