reklama
reklama

DO KOŃCA LISTOPADA - BEZPŁATNE KONSULTACJE z dietetykiem Projekt Zdrowie w Andrychowie

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 29.11.2020 14:25,

W Andrychowie nadal trwają bezpłatne konsultacje dietetyczne w ramach akcji społeczno-edukacyjnej „Pomagamy, nie oceniamy” organizowanej przez Polskie Centra Dietetyczne. O tym, dlaczego warto wziąć w niej udział i co zrobić, żeby skutecznie schudnąć, rozmawiamy z Panią dietetyk z gabinetu Projekt Zdrowie - Natalią Suchy.

DO KOŃCA LISTOPADA - BEZPŁATNE KONSULTACJE z dietetykiem Projekt Zdrowie w Andrychowie

15Nowy rok, nowa ja - obiecujemy sobie w ramach noworocznych postanowień. Później koniecznie chcemy schudnąć do lata. Lato za nami, co dalej?

Natalia Suchy: Jestem zdania, żeby chudnąć nie do lata, a na lata. A dokładniej zmieniać swoje nawyki żywieniowe w taki sposób, aby osiągnąć trwałe efekty. Uważam, że dieta nie powinna kojarzyć się z głodówkami i milionami wyrzeczeń. Staram się przede wszystkim uczyć zdrowych nawyków tak, aby Pacjenci po zakończeniu terapii potrafili sobie radzić samodzielnie, utrzymywać prawidłową masę ciała i dbać o swoje zdrowie.

I to wyróżnia gabinet dietetyczny Projekt Zdrowie?

Natalia Suchy: Wyróżnia nas przede wszystkim to, że jako nieliczni dajemy Pacjentom wybór pomiędzy kuracją opartą na połączeniu diety i suplementacji oraz kuracją opartą tylko na diecie. Dzięki temu możemy pomagać również dzieciom, kobietom w ciąży, matkom karmiącym, seniorom, czy osobom z jednostkami chorobowymi, uwzględniając potrzeby związane z wiekiem, przyjmowanymi lekami oraz współistniejącymi chorobami. W przeciwieństwie do innych sieci dietetycznych, nie musimy nikogo odsyłać z kwitkiem, ponieważ nasze kwalifikacje i doświadczenie, a także wspomniana już możliwość ułożenia planu dietetycznego bez obowiązkowej suplementacji, pozwalają nam pomóc właściwie każdemu. Dużą wagę przykładamy do poszerzania i aktualizacji swojej wiedzy, tak aby w codziennej pracy z Pacjentami móc stosować nowoczesne i tym samym jak najskuteczniejsze metody odchudzania.

To więc nie tylko diety redukcyjne?

Natalia Suchy: Absolutnie nie. Układamy nie tylko standardowe diety „odchudzające”, ale także diety ukierunkowane na poprawę zdrowia i odporności, kuracje dla osób aktywnych, zapracowanych, a nawet dla słodyczomaniaków. Zalecenia dietetyczne są zawsze przygotowywane indywidualnie. Diagnozujemy problem, ustalamy cel i wybieramy wariant kuracji. Dostosowujemy plan żywieniowy tak, aby nie nadszarpnął domowego budżetu – bazując na produktach sezonowych, dostępnych w popularnych marketach i dyskontach. Nasze naturalne suplementy to wysokiej jakości polskie produkty.


Tylko trzeba wykonać pierwszy krok i zapisać się na konsultację dietetyczną

Natalia Suchy: Dokładnie tak.Wiele osób z nadwagą nie korzysta z pomocy specjalistów, próbując się samodzielnie odchudzać i najczęściej nie osiąga pożądanych efektów. Ponadto zdarza się, że w placówkach opieki zdrowotnej spotykają się z negatywną oceną, nieprzychylnymi komentarzami, a nawet odmową pomocy ze względu na nadmiar kilogramów lub brak odpowiedniego sprzętu. Zaprzestają więc poszukiwania pomocy i problem się pogłębia. Stąd właśnie nasza akcja „Pomagamy, nie oceniamy”. Chcemy pokazać, że pomoc dietetyka jest kluczowa w leczeniu otyłości, aby terapia była skuteczna. Że to nie tylko ustalanie planów żywieniowych, ale również wspieranie, motywowanie i opieka.

Czyli należy oddać się w ręce specjalisty

Natalia Suchy: Można zapytać: czy sam leczysz bolący ząb? Czy dobierasz sobie okulary? Czy przepisujesz sobie leki? Nie? To dlaczego sam układasz sobie dietę? Swoje zdrowie zdecydowanie warto oddać w ręce specjalisty. Dzięki radom i wskazówkom udzielanym podczas cotygodniowych wizyt kontrolnych łatwiej jest pokonać chwile zwątpienia oraz zrozumieć reakcje organizmu. Mamy pewność, że dieta przebiega tak, jak należy. Zawsze staram się wspierać Pacjentów w dążeniu do celu, a ich zadowolenie i osiągnięte wyniki są dla mnie priorytetem. Krótko mówiąc, wspólnie pracujemy nad nawykami i monitorujemy efekty.

Na jakie efekty mogą liczyć Pacjenci?

Natalia Suchy: Jest to w dużej mierze kwestia indywidualna, jednak zazwyczaj tempo chudnięcia, to około pół kilograma/kilogram na tydzień. Umożliwia to osiągnięcie trwałych rezultatów, bez efektu jo-jo. Warto zastanowić się, ile wydajemy na diety z Internetu czy przypadkowe suplementy. Zaczynając współpracę z dietetykiem, mamy pewność, że nie wyrzucimy pieniędzy w błoto i uzyskamy oczekiwane efekty.

Pozostaje więc zaprosić mieszkańców Andrychowa i okolic na konsultacje do gabinetu Projekt Zdrowie

Natalia Suchy: Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie. W trakcie spotkania przeprowadzę analizę składu ciała, wykonam badanie poziomu tkanki tłuszczowej, podam wytyczne dotyczące zapotrzebowania kalorycznego organizmu oraz podpowiem, jak zmienić nawyki żywieniowe. Po spotkaniu sam zdecydujesz, czy chcesz rozpocząć kurację.

Już dziś możesz zapisać się na bezpłatną konsultację pod numerem telefonu: 797 790 904 lub za pomocą formularza kontaktowego andrychow.projektzdrowie.info

Odważ się na zmiany i zapisz się na bezpłatną konsultację z dietetykiem pod numerem telefonu: 797 790 904

PROJEKT ZDROWIE

POLSKIE CENTRA DIETETYCZNE

E-mail: [email protected]

ul. Beskidzka 5a

34-120 Andrychów

+48 797 790 904

https://andrychow.projektzdrowie.info/reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy