reklama
reklama

Most na Skawie już gotowy

Gospodarka, Wiadomości, 13.11.2020 15:30, INFORMACJA PRASOWA
Zakończył się remont mostu na rzece Skawie w Wadowicach na drodze krajowej nr 52. Ostateczny odbiór prac nastąpi 16 listopada.
Most na Skawie już gotowy

Zakres prac remontowych mostu w Wadowicach obejmował: wykonanie instalacji odwodnienia obiektu, stożków, nawierzchni bitumicznej na dojazdach, renowację podpór z kamienia oraz wykonanie zabezpieczenia wsporników płyty i betonu i montaż barier mostowych.

Umowa na zaprojektowanie i remont mostu na rzece Skawie w Wadowicach, na drodze krajowej nr 52 podpisana została 13 listopada 2018 r. Pozwolenie na budowę wydane zostało 20 stycznia 2020 r, a roboty rozpoczęły się 22 lutego 2020 r. Koszt prac wyniesie 11,5 mln zł.

W tym roku na DK52 wybudowała jeszcze trzy znacznie mniejsze mosty:

W 2020 r. wybudowano pięć nowych mostów, które zastąpiły stare, wyeksploatowane obiekty:

- dwa mosty w miejscowości Klecza na DK52 – koszt 10,1 mln zł

- most w miejscowości Izdebnik na DK52 – inwestycja odebrana - koszt 1,8 mln zł


źródło: GDDKiA Kraków

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy