reklama

W wieku 99 lat zmarła szkolna przyjaciółka Karola Wojtyły

MAGAZYN, Wiadomości, 13.11.2020 14:30,
10 dni po śmierci Eugeniusza Mroza, w nocy w wieku 99 lat w Konstancinie zmarła aktorka Halina Królikiewicz-Kwiatkowska, przyjaciółka Karola Wojtyły z desek wadowickiego teatru.
W wieku 99 lat zmarła szkolna przyjaciółka Karola Wojtyły
Pani Halina przeprowadziła się do Wadowic w wieku 13 lat, kiedy jej Ojciec został dyrektorem dawnego Gimnazjum, dzisiejszego LO im. Marcina Wadowity. Rodzina zamieszkała w budynku szkoły.

Z Karolem Wojtyłą łączyła ich pasja do teatru. W czasie wojny oboje należeli do zespołu Teatru Repsodycznego M. Kotlarczyka. Później ich drogi się rozeszły, choć przyjaźń pozostała na zawsze. Karol Wojtyła został Papieżem, z kolei Halina Kwiatkowska zrealizowała swoje marzenia i została zawodową aktorką.

- Panią Halinę miałem okazję bliżej poznać podczas obchodów 150-lecia istnienia wadowickiego Gimnazjum w 2016 roku. Cieszyła się ze spotkania z Eugeniuszem Mrozem, z którym mogli wspólnie powspominać młodzieńcze lata, spędzone z Karolem Wojtyłą. W trakcie wizyty w Wadowicach zaprezentowała nam swój wspaniały monodram „Wielki Kolega Jan Paweł II”, w którym wykorzystała wspomnienia z trwającej 70 lat znajomości ze św. Janem Pawłem II. Trzej przyjaciele z Wadowic będą mogli teraz ponownie się spotkać

- wspomina burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

źródło: facebook.com/KalinskiBartek

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy