reklama

Pierwsza akcja nowego stowarzyszenia w Kętach. Będą kolejne. "W styczniu ma to być niespodzianka"

Kultura - Rozrywka, MAGAZYN, Wiadomości, 08.12.2023 09:00, INFORMACJA PRASOWA
Stowarzyszenie SOŁA to nowa inicjatywa w Kętach.
Pierwsza akcja nowego stowarzyszenia w Kętach. Będą kolejne.
2 grudnia w Domu Parafialnym Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach na osiedlu, miała miejsce pierwsza impreza zorganizowana przez Stowarzyszenie SOŁA z Kęt.

Jest to organizacja, która powstała w 2023 roku. Mówią o sobie, że chcą działać dla dobra kęckiej społeczności, angażując we współpracę jak najszersze grono chętnych osób. Debiut ich działalności był huczny i naprawdę udany. Było to spotkanie mikołajkowe dla dzieci.

Rozpoczęło się o godzinie 10.00, punktualnie, pomimo mocno padającego śniegu. Święty Mikołaj rozdał paczki blisko pięćdziesięciorgu dzieci. Największą furorę zrobiły nakręcane zabawki od Świętego Mikołaja, były prawdziwym hitem od którego dzieci trudno było oderwać. Po wizycie Świętego Mikołaja przyszedł czas na animacje i zabawy przy muzyce. Nawet najmłodsi uczestnicy zagrali w orkiestrze Świętego Mikołaja.


Krótki wstęp słowny na otwarcie wydarzenia oraz przywitanie uczestników wygłosił prezes Stowarzyszenia SOŁA pan Stanisław Zimnal. W kilku słowach przedstawił sylwetkę Świętego Biskupa Mikołaja, tak by najmłodsi mogli dowiedzieć się skąd zwyczaj mikołajkowy. Na koniec wydarzenia pan Prezes złożył najserdeczniejsze podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy włączyli się w akcję zorganizowaną przez Stowarzyszenie SOŁA.

- Korzystając z łamów, chciałbym jeszcze raz tysiąckrotnie podziękować wszystkim, którzy pomogli nam w tym wydarzeniu. Ze względu na szczupłość miejsca, chcę tylko jeszcze raz podkreślić naszą szczególną wdzięczność wobec Księdza Proboszcza Jerzego Musiałka i szerokiego grona dobroczyńców. Cieszymy się, że Gmina Kęty także okazała pomoc dzieciom. Naszym głównym celem jest łączenie i współpraca, dlatego jesteśmy dumni, że udaje nam się to – mówi prezes SOŁY.

Na pytanie o dalsze plany Stowarzyszenia, prezes mówi: "Następne wydarzenie, które organizujemy, będzie w styczniu 2024 r. Nie, nie powiem co to będzie, ma to być niespodzianka”.


INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy