reklama
reklama

Otwarcie spektakularnego – wodnego coastera, a także budowa kolejnego [FOTO]

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 06.04.2018 18:00, PG/WB

Sami zobaczcie reportaż z Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze.

Otwarcie spektakularnego – wodnego coastera, a także budowa kolejnego [FOTO]

W piątek (06.04.) Park Rozrywki Energylandia w Zatorze zorganizował konferencję prasową dla dziennikarzy i równocześnie oficjalne otwarcie nowego Speed Water Coastera, który w kategorii wodnych coasterów bije wszelkie rekordy pod względem wysokości i prędkości.

Zjawiskowe połączenie rollercoastera i przejażdżki wodnej to atrakcja wznosząca pasażerów na ponad 60 metrów wysokości i osiągająca prędkość około 110 km/h. Inwestycja ta została wykonana przez firmę Intamin. Takiego coastera nie ma nigdzie indziej w Europie, w USA czy nawet w Chinach – jest tylko w Polsce, w Zatorze.

Rzecznik prasowy Enerdylandii Kris Kojder przedstawił zaproszonym gościom dotychczasowy rozwój parku aż od samego otwarcia, czyli od lipca 2014 roku. Tempo i jakość rozbudowy tego miejsca zadziwia każdego z przyjezdnych. Obecnie Energylandia liczy 26 ha a docelowo ma mieć 150 ha, co będzie plasowało ją w czołówce najlepszych parków rozrywki na świecie.


Co w planach na najbliższe lata?

Dwie gigantyczne konstrukcje. Pierwszy to Double Launch Coaster czyli nowocześniejsza i lepsza wersja coastera Formuła1 a drugi to drewniany Rocky Mountain Construction, który każdy szanujący się park rozrywki powinien posiadać. Dodatkowo stworzona zostanie baza noclegowa we włoskim stylu, w standardzie 4 gwiazdek.

Dziennikarze mieli także okazję obejrzeć plac budowy Mega Coastera Hyperion. Prace są już w 90% zaawansowania a premiera planowana jest na tegoroczne lato. Ta inwestycja również realizowana jest wspólnie ze szwajcarską firmą Intamin.

Jego parametry są imponujące! Spadek przy pierwszym zjeździe wynosić będzie 80 metrów i 84 stopniowe nachyleni. Sama wysokość kontrukcji wyniesie 77 metrów, a roller coaster rozpędzał się będzie do 142 km/h po torze o długości 1450 metrów.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy