reklama

Kolejne bezpłatne badania mammograficzne

, Wiadomości, 06.04.2018 08:00, INFORMACJA PRASOWA
Kolejne bezpłatne badania mammograficznych w mammobusie LUX MED w styczniu 2018 roku. Zobaczcie informację od organizatora.

Kolejne bezpłatne badania mammograficzne
1% kobiet w wieku 50-69 lat choruje na raka piersi.

Upewnij się, że nie dotyczy to Twojej Mamy! Zachęć Ją do wykonania badania i zyskaj spokój Jej oraz całej rodziny! A może chcesz pomóc Mamie się zarejestrować? Bezpłatne badania w technice obrazowania cyfrowego wykonujemy w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi, finansowanego przez NFZ. Jego celem jest systematyczna kontrola – przestrzeganie terminów kolejnych badań mammograficznych co 2 lata lub co 12 miesięcy w przypadku wskazań genetycznych. Tylko taka systematyczność gwarantuje wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby. Nie obawiaj się mammografii!

To najbardziej skuteczna metoda wykrywania raka piersi u kobiet powyżej 40 roku życia i najskuteczniejsze badanie przesiewowe u kobiet w przedziale wiekowym 50–69 lat. Pozwala wykryć zmianę wielkości już 3 mm, czyli ziarnka pieprzu.

LUX MED Diagnostyka stawia na jakość! Badania mammograficzne przeprowadza wyspecjalizowany w skryningu (badaniach przesiewowych) personel medyczny. Zdjęcia oceniane są zawsze niezależnie przez dwóch, a nawet trzech lekarzy radiologów, którzy specjalizują się w mammografii. Rzetelność oceny gwarantuje porównanie z obrazami z poprzednich badań. Wynik przesyłany jest drogą pocztową w ciągu 15 dni od daty wykonania badania.

Jak wygląda wynik mammografii w badaniach przesiewowych:
• jeśli w piersi nie ma podejrzanych zmian – wynik jest krótką informacją o braku takich zmian i zaproszeniem na następne badania mammograficzne za 2 lata lub za 12 miesięcy;
• jeśli badanie budzi wątpliwości lekarzy – wynik jest informacją o konieczności dalszej diagnostyki, zawiera opis zmiany wraz ze skierowaniem na badania uzupełniające i listę ośrodków, w których można je wykonać.

TERMINY BADAŃ W REGIONIE

Andrychów 10 maja 2018 - przy Miejskim Domu Kultury, ul. Szewska

Zator 6 kwietnia 2018 przy Ochotniczej Straży Pożarnej ul. Chrzanowska 5

Brzeszcze 14 maja 2018 przy sklepie Biedronka ul. Ofiar Oświęcimskich

Kęty 14 maja 2018 przy Domu Kultury ul. Żwirki i Wigury 2a

INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy