reklama

Moda na prywatne gabinety w publicznych przychodniach. Kardiolog nadal tylko odpłatnie

, Gospodarka, Wiadomości, 05.04.2018 19:30, WB/PG
Kardiolog odpłatnie, dermatolog to samo. Tak ma wyglądać reforma służby zdrowia?
Moda na prywatne gabinety w publicznych przychodniach. Kardiolog nadal tylko odpłatnie

Od dwóch lat mieszkańcy Andrychowa mają problem z dostępem do kardiologa. W mieście nie ma przychodni, która świadczyłaby takie usługi w oparciu o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, a więc bezpłatnie.

Ponad rok temu w Andrychowie zaadaptowano jedno z pomieszczeń w przychodni NZOZ Medican na potrzeby gabinetu kardiologicznego. Tym samym w Andrychowie rozpoczął działalność prywatny kardiolog ze spółki G.V.M. Carint z Oświęcimia.

Burmistrz Tomasz Żak obiecywał, że rozpocznie starania o kontrakt z NFZ, tak by usługi były bezpłatne. I co z tego wyszło?

Jak się dowiadujemy, NFZ nie zamierza w tym roku ogłaszać już konkursów na gabinety kardiologiczne, więc w tym roku na pewno nie będzie kardiologa na NFZ w Andrychowie.

Mieszkańcy gminy Andrychów najbliższego kardiologa objętego kontraktem NFZ mają w Wadowicach. Zazwyczaj z problemami kardiologicznymi borykają się ludzie starsi, dla których taka podróż to nie lada wyzwanie. Dodajmy, że obecnie jest bardzo trudno kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, bo zgodnie z nowym rządowym projektem o „sieci szpitali”, poradnie specjalistyczne mają działać przy szpitalach w ramach kompleksowej obsługi pacjenta.

Podobny proceder ma miejsce również w Wadowicach. W 2016 roku zawieszono bezpłatną poradnię dermatologiczną, za przyczynę podając brak lekarzy specjalistów chętnych do świadczenia usług. 19 marca tego roku działalność rozpoczęła poradnia dermatologiczna prowadzona przez lek. Ewę Serafin w Powiatowej Przychodni Specjalistycznej. Jak poinformował ZZOZ w Wadowicach świadczenia te, aż do uzyskania nowego kontraktu z NFZ, będą udzielane odpłatnie. Jednocześnie obiecano pacjentom, że ZZOZ będzie czynił starania o pozyskanie kontraktu.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

`, 07.04.2018 20:43

e chyba tak bo pełowskie media sieją taką propagandę dla was że PIS ma 30% poparcia co oznacza że ma z 50% albo i lepiej :-)........... biorąc pod uwagę że Brunkowi wasze media dawały 73% a Andrzejowi 8% to śmiem nawet twierdzić że PIS może mieć teraz i z 75% .................. HA HA HA ........... Zwłaszcza po totalnej kompromitacji Totalnych i tym kwikiem o 20% wynagrodzenia HA HA HA ................ :-)

xpek, 07.04.2018 20:03

e chyba nie bo sondaże dla pisowskich mediów też to potwierdzają że ludzie odwracają się od pisowców ======================== Wg sondażu przeprowadzonego przez Estymator na zlecenie DoRzeczy.pl wynika, że Prawo i Sprawiedliwość traci stabilną większość umożliwiającą samodzielne rządzenie. Partia Jarosława Kaczyńskiego, aby sprawować władzę potrzebowałaby koalicjanta. Reklama Z najnowszego sondażu wynika, że do Sejmu weszłoby pięć ugrupowań. Na PiS zagłosowałoby 39,4 proc. badanych (spadek o 7,4 punktów procentowych w porównaniu z poprzednimi badaniami). Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska z wynikiem 28,3 (wzrost o 2,6 pkt proc.).

`, 07.04.2018 11:30

Fake newsy pożywką dla spragnionych głupoty :-) .................. Jest popyt jest i podaż ............... :-)

asquit, 07.04.2018 10:40

W PiS huczy po decyzji prezesa. "Jest wożony, karmiony i nie ma pojęcia o codziennym życiu" Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23235252,w-pis-huczy-po-decyzji-prezesa-jest-wozony-karmiony-i-nie.html#Z_MT

asquit, 07.04.2018 10:36

stary dziad kaczyński powinien iść już dawno na emeryturę .nie szkodziłby przynajmniej Polsce

`, 07.04.2018 09:41

Najnowszy sondaż pokazuje, że PiS wciąż cieszy się dużym poparciem społeczeństwa. Po raz kolejny partia Jarosława Kaczyńskiego jest liderem sondażu. Sondaż partyjny przeprowadzony przez Instytut Badań Pollster dla Super Expressu i Se.pl pokazuje, że gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, to na PiS zagłosowałoby 40 proc. badanych................... BRAWO !

`, 07.04.2018 09:40

Oj biedaku Ty do dzisiaj wierzysz że Komorowski jest prezydentem Polski bo ........"tutaj jest sondaż poważnej telewizji" tak samo poważnej jak ta wasza gazeta ................. https://fakty.tvn24.pl/sondaze-dla-faktow-tvn-i-tvn24,106/sondaz-dla-faktow-tvn-komorowski-zdecydowanie-wygrywa-w-pierwszej-turze,505312.html ..........HA HA HA ...............

`, 06.04.2018 14:40

HA HA HA ............ BRAWO !!! ........... http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/najnowszy-sondaz-partyjny-mocna-przewaga-pis-jaka-koalicja-mozliwa_1048270.html

`, 06.04.2018 10:44

Widać lokalni dostali już "przekaz dla struktur" ............HA HA HA OOOOOO HAAA HAAA HAAA .................. http://niezalezna.pl/221783-ujawniamy-mamy-przekaz-dla-struktur-rozsylany-poslom-platformy-zenujacy-poziom-foto

specnarz, 06.04.2018 10:21

"Moda na prywatne gabinety" - nie , to zwykła ekonomia. Tyle że w zdrowym układzie płaci się za usługi lub towary które się otrzymuje - a My możemy często dostać jedynie karteczkę z bardzo odległym terminem wizyty. Płacimy składki na ubezpieczenie zdrowotne ale jak potrzebujemy z nich skorzystać to odbijamy się od ściany. Publiczne i bezpłatne przychodnie nie są na rękę ani ministerstwu ani lekarzom specjalistom. W ten sposób i jedni i drudzy zyskują. A My - Naród jesteśmy tym elementem który ma cały układ finansować i cicho siedzieć.

`, 06.04.2018 10:10

Straszenie PISem zmieniło się w "chamstwo, pazerność, chciwość i pogardę dla człowieka prostego."............." PiS każdego dnia daje dziesiątki i setki powodów"........... żeby na nich głosować np. 500+, mieszkanie+, gigantyczne zyski PLL LOT i innych spółek Skarbu Państwa, reformy "nadzwyczajnej kasty", likwidacja mafii reprywatyzacyjnej i wyłudzającej VAT itd.................. i teraz najlepsze czyli obniżenie wynagrodzeń "społeczników" o 20% (kwik Totalnych bezcenny)....................... Hejterami Totalnych nie ma się co przejmować bo to "rzeczywiście prostacy, wyrażający ludowe cwaniactwo, „polską zaradność”, chciwość tu i teraz, knajacki język." ................... :-) :-) :-)

`, 06.04.2018 10:01

Nieudacznik xpek i jemu podobni do dzisiaj wieżą w ten sondaż ..... HA HA HA ........ https://fakty.tvn24.pl/sondaze-dla-faktow-tvn-i-tvn24,106/sondaz-dla-faktow-tvn-komorowski-zdecydowanie-wygrywa-w-pierwszej-turze,505312.html

xpek, 06.04.2018 08:43

nieudacznikom spada Sondaż: PiS zdecydowanie traci, http://www.rp.pl/Polityka/304059881-Sondaz-PiS-zdecydowanie-traci-SLD-silne.html

cath, 05.04.2018 21:56

Kasa misiu,kasa.Specjalistow jest mało,wymogi NFZ tak wygórowane ze o wiele bardziej opłaca sie otworzyć gabinet prywatny niż użerać sie z biurokracja.Msci sie tez polityka prowadzona przez lata gdzie blokowano specjalizacje i jest to co jest.Dodatkowo super reforma Xiecia Radziwilla preferowała poradnie przyszpitalne ,te inne skazując na bardzo niepewny byt.No i jeszcze coś innego...

igor102, 05.04.2018 20:52

dzisiaj Kot Prezesa postanowił obniżyć o 20% zarobki posłów i samorządowców....dla wiadomości bezmózgów czerpiących wiedzę z tvn czy niemieckich portali ;-)))

wolfgang, 05.04.2018 20:33

Czas triumfu i radości nadejdzie szybko, PiS się sypie, ponieważ zapowiadany umiar, pracowitość, pokora zamieniły się w chamstwo, pazerność, chciwość i pogardę dla człowieka prostego. A jak napisał poeta: "który krzywdzisz człowieka prostego, nie bądź bezpieczny"... PiS każdego dnia daje dziesiątki i setki powodów do obciachu. Bo to rzeczywiście prostacy, wyrażający ludowe cwaniactwo, „polską zaradność”, chciwość tu i teraz, knajacki język.

budyn77, 05.04.2018 20:25

Gdzie w Andrychowie jest publiczna przychodnia?! A jest jedna. Przy Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym...