reklama
reklama

Miejski Dom Kultury w Andrychowie doczekał się remontu

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 16.09.2021 11:41,
To będzie prawdziwa rewolucja dla tego obiektu.
Miejski Dom Kultury w Andrychowie doczekał się remontu

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie otrzymało dofinansowanie na projekt „Rewitalizacja Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie” w ramach programu „Infrastruktura Domów Kultury” Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Funduszu Promocji Kultury.

Wysokość dofinansowania ze środków MKDNiS to 191000,00 zł, całkowity koszt to 238750,00 złotych.

Jak informują w CKIW, otrzymane dofinansowanie pozwoli na rozpoczęcie prac remontowych obiekcie już we wrześniu. Na tzw. pierwszy ogień pójdzie scena MDK i jej otoczenie – poza samą sceną wyremontowane zostaną: podest, proscenium oraz schody z obu stron. Lifting zyska też m.in. pomieszczenie techniczne za sceną oraz przedsionek od strony zaplecza a także wymienione zostaną stare drzwi wewnętrzne.

Na zewnątrz – od strony podwórza i ul. Szewskiej – remontu doczekają nadszarpnięte „zębem czasu” schody oraz powstanie podjazd dla osób z niepełnosprawnością (na wózkach) i dla matek z dzieckiem w wózku.

Wraz z remontem – w ramach funduszy ministerialnych – andrychowska instytucja kultury wzbogaci się również o nowy sprzęt nagłaśniający i oświetleniowy, tak niezbędny w dobie nowoczesności, co znacznie poprawi jakość odbioru koncertów i wydarzeń kulturalnych oraz pozwoli na organizowanie imprez plenerowych na wysokim poziomie.

- Długo oczekiwany remont wiąże się niestety z koniecznością zamknięcia Miejskiego Domu Kultury dla publiczności do końca 2021 roku - informują w CKiW.

Stary sprzęt i plakaty znalezione w MDK przy okazji remontu.
źródło: CKiW

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

awi70, 16.09.2021 11:51

A publiczność dalej będzie siedzieć na jednym poziomie, dalej zła widoczność na scenę to nie rewolucja to remont.