Koncert na wadowickim rynku w czasie koronawirusa [FOTO] [AKTUALIZACJA]

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 18.10.2020 20:30, PG
W czasie pandemii koronawirusa organizacja tej imprezy wzbudzała spore emocje.
Koncert na wadowickim rynku w czasie koronawirusa [FOTO] [AKTUALIZACJA]
W niedzielę od godziny 17:30 na wadowickim rynku odbywał się koncert „Wadowice tu wszystko się zaczęło 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły Św. Jana Pawła II” zoorganziowany wspólnie przez gminę Wadowice, Muzeum, Parafię i Telewizję Polską. Wydarzenie było transmitowane przez TVP1. Koncert poprzedziło nabożeństwo dziękczynne poprowadzone przez księży.

Wydarzenie odbyło się w reżimie sanitarnym, z ograniczoną liczbą widzów. Na całym rynku dla zaproszonych rozstawiono krzesła w sporych odległościach. Wszyscy byli w maseczkach. Wydaje się, że dla widzów wydarzenie było bezpieczne. Grupka osób zgromadziła się poza barierkami. Organizatorzy zapraszali te osoby na krzesła, które stały puste. Część osób skorzystała, a część pozostała za barierkami.

Na scenie wystąpili: Łukasz Zagrobelny, Mateusz Ziółko, Maciej Miecznikowski, Halina Mlynkova, Kasia Moś, Janusz Radek, Golec uOrkiestra, Arka Noego i Mała Armia Janosika. Koncert poprowadził aktor Artur Żmijewski.Od soboty (17.10.) powiat wadowicki jest w czerwonej strefie, w której podczas uroczystości religijnych obowiązuje nie więcej niż 1 osoba na 7 m2. W zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć maksymalnie 10 osób. Co do wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych, w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni albo, kiedy impreza odbywa się na powietrzu, uczestnicy muszą zachować 1,5 metra odstępu między sobą oraz zasłaniać usta i nos.


foto: Webcamera.pl


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

andrychowianka, 19.10.2020 12:23

Adam i Ca-ro zgadzam się! Hipokryzja na maxa! Dobrze że chociaż jeden z widzów w wymowny sposób wyraził swoje zdanie! Brawo!

adam, 19.10.2020 09:24

Bo to nie było zwykłe zgromadzenie, gdzie w strefie czerwonej może być do 10 osób. To było zgromadzenie religijne i wtedy można. Od tej obłudy, zakłamania, hipokryzji w naszym kraju robi się niedobrze

Ca-ro, 19.10.2020 06:39

W Andrychowie przepędzono antycovidwców,w Wadowicach hulaj dusza piekła nie ma.Widocznie fanatykom wszystko wolno