reklama
reklama

Kęty w serialu Netflixa

Kultura - Rozrywka, MAGAZYN, Wiadomości, 05.10.2022 21:45, red
W środę (5.10) premierę na platformie Netflix miał serial "Wielka woda".
Kęty w serialu Netflixa
"Wielka woda" to pierwszy polski serial katastroficzny, opowiadający o dramatycznej powodzi we Wrocławiu i okolicach 25 lat temu. Twórcy filmu zastrzegają, że nie jest to produkcja dokumentalna.

Jednym z „bohaterów” serialu są Kęty, przedstawione jako wieś Kęty. Tyle, że... w okolicach Wrocławia nie ma miejscowości o nazwie Kęty. Nie chodzi też o miasto Kęty w powiecie oświęcimskim, położone 250 km od Wrocławia. W serialu zaprezentowano Kęty... fikcyjne.


W rzeczywistości, aby uchronić Wrocław przed powodzią, 25 lat temu zalana miała być podwrocławska wieś Łany. Planowano tam wysadzić wały przeciwpowodziowe, ale ostatecznie mieszkańcy zablokowali całą akcję. Tak czy inaczej, cały serial Netflixa "kręci się" wokół fikcyjnych podwrocławskich Kęt i mieszkańców tej miejscowości.

Serial 'Wielka Woda” na Netflixie ma 6 odcinków.

Dodajmy, że w 1997 roku w Kętach - tych prawdziwych w powiecie oświęcimskim - również miała miejsce powódź. Wylała tutaj rzeka Soła, zalewając osiedle "Nad Sołą".foto: kadry z serialu "Wielka woda"
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy