reklama
reklama

Kazimierz Jończy świętuje 90-te urodziny!

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 19.01.2022 13:10, foto: Grupa Twórców MY
Jego obrazy można podziwiać na całym świecie.
Kazimierz Jończy świętuje 90-te urodziny!

Dziś świętowaliśmy 90 -te urodziny naszego kolegi Kazia Jończego. Na zaproszenie Burmistrza Andrychowa - Tomasza Żaka w Urzędzie Miasta zjawiła się delegacja naszego Stowarzyszenia wraz z delegacją Towarzystwa Miłośników Andrychowa i jubilat z córką. Po spotkaniu, które przebiegło w bardzo miłej atmosferze, udaliśmy się do domu Kazia, gdzie nie obyło się bez zdmuchnięcia świeczek z 90-tki. Jubilatowi życzymy następnych tylu lat w zdrowiu i dużo weny twórczej. 90 -te urodziny naszego kolegi Kazia Jończego. Na zaproszenie Burmistrza Andrychowa - Tomasza Żaka w Urzędzie Miasta zjawiła się delegacja naszego Stowarzyszenia wraz z delegacją Towarzystwa Miłośników Andrychowa i jubilat z córką. Po spotkaniu, które przebiegło w bardzo miłej atmosferze, udaliśmy się do domu Kazia, gdzie nie obyło się bez zdmuchnięcia świeczek z 90-tki. Jubilatowi życzymy następnych tylu lat w zdrowiu i dużo weny twórczej.

- pisze stowarzyszenie - grupa Twórców MY na swoim profilu.

Kazimierz Jończy urodził się w 1932 roku w Andrychowie. Malarstwem zainteresował się już jako mały chłopiec, od czasu kiedy zobaczył na ulicy artystę z rozłożoną sztalugą postanowił, że sam będzie malował.

Przez wiele lat pracował w „Andorii”. Ponad 20 lat był prezesem Grupy Twórców „My”, członkiem Towarzystwa Miłośników Andrychowa i Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury.

Jego obrazy można podziwiać na całym świecie. Przez całe życie dużo podróżował, a wszędzie tam gdzie się pojawiał, bez problemu zaprzyjaźniał się ze wszystkimi.

Jego malarstwo prezentowane było na 150 zbiorowych i 15 indywidualnych wystawach.

Podczas piątkowej wystawy, Kazimierz Jończy został nagrodzony medalem Zasłużony Kulturze - Gloria Artis. nadawany jest osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego.

Więcej dowiecie się z wywiadu z Kazimierzem Jończym, który przeprowadziliśmy 24 stycznia 2016 roku

https://www.youtube.com/watch?v=lpHBe9WWTzM


reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

jaskinek, 19.01.2022 21:06

Wszystkiego najlepszego Panie Kazimierzu!Niech Pana optymizm nigdy nie opuszcza!