reklama

Sprawcy włamań i kradzieży zatrzymani przez policję

Na sygnale, Wiadomości, 19.01.2022 07:21,
Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o włamania i kradzieże w domach.
Sprawcy włamań i kradzieży zatrzymani przez policję

Jak informuje policja, pod koniec grudnia ubiegłego roku policjanci z wadowickiej komendy zostali powiadomieni o włamaniu do budynku mieszkalnego na terenie Wadowic, skąd zostały skradzione dwie kurtki oraz wkrętarka o łącznej wartości około 1400 złotych.

- Zaangażowani w sprawę policjanci pionu kryminalnego ustali, że związek z tym zdarzeniem mogą mieć czterej mieszkańcy Wadowic – w wieku od 41 do 51 lat. Kilka dni temu, wytypowani mężczyźni zostali zatrzymani na terenie miasta. W wyniku weryfikacji okazało się, że przestępstwa kradzieży z włamaniem dopuścił się 41 i 49-latek. Ponadto w trakcie prowadzonych czynności, kryminalni ustali, że w grudniu ubiegłego roku cała czwórka dopuściła się innego przestępstwa. Mężczyźni włamali się do jednego z budynków na terenie Wadowic, skąd ukradli m.in. metalowe klamki okienne i drzwiowe, przewody elektryczne oraz żeliwne elementy pieca kaflowego. W tym przypadku łączna wartość strat została oszacowana na kwotę ponad 12 700 złotych - informuje asp. Agnieszka Petek, rzecznik Kpmendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznali. Grozi im kara pozbawienia wolności od roku do nawet 10 lat.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy