reklama

I KONKURS KSIĄŻKI ARTYSTYCZNEJ „MONOGRAFIE” 2022… Zapraszamy do udziału!

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 28.02.2022 14:00, INFORMACJA PRASOWA
Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie | Świetlica CKiW w Rzykach zaprasza uczniów szkół podstawowych i średnich do udziału w I Konkursie Książki Artystycznej „MONOGRAFIE”. Konkurs ma charakter otwarty – mogą w nim brać udział dzieci i młodzież z całej Polski. Głównymi celami Konkursu są: rozwijanie wrażliwości estetycznej i umiejętności wypowiedzi artystycznej, popularyzacja tematyki z zakresu historii sztuki, upowszechnianie wiedzy na temat książki artystycznej oraz prezentacja twórczości dzieci i młodzieży.
I KONKURS KSIĄŻKI ARTYSTYCZNEJ „MONOGRAFIE” 2022… Zapraszamy do udziału!

Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy plastycznej, w formie książki artystycznej, inspirowanej twórczością wybranego artysty lub wybranym dziełem sztuki. Organizator Konkursu pozostawia uczestnikom dowolność w doborze technik, materiałów oraz formatu wykonywanych prac. Dozwolone jest zastosowanie formy komiksu, powieści graficznej, jak również stworzenie „książki-obiektu”. Całość powinna przyjmować formę książki artystycznej.

Prace uczestników Konkursu oceniane będą przez Jury w czterech grupach wiekowych: I – uczniowie klas I-III SP, II – uczniowie klas IV-VI SP, III – uczniowie klas VII-VIII SP, IV – uczniowie szkół średnich.

Tworzenie monografii, w sensie naukowym, polega na zebraniu i omówieniu wszystkich dostępnych informacji dotyczących danego zagadnienia. W naszym Konkursie nie wymagamy jednak pisania naukowych elaboratów. Chcemy, aby tworzenie „artystycznej monografii” dało możliwość podzielenia się inspiracjami ze świata sztuki wszystkim tym, którzy interesują się przywołanym tematem – mają swojego ulubionego artystę lub dzieło. Dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z historią sztuki, tworzenie pracy konkursowej będzie okazją do szukania inspiracji wśród dzieł mistrzów malarstwa, rzeźby, architektury lub fotografii. W „Monografiach” nie chodzi o sprawdzian wiedzy, lecz o zabawę ze sztuką, która być może zachęci uczestników do otwarcia książki na temat sztuk wizualnych lub odwiedzenia muzeum – choćby wirtualnie.
(…)
Miejsce książki jest nie tylko na półce, ale przede wszystkim w rękach czytelnika. Dlatego chcemy udostępnić nagrodzone prace w naszej „Czytelni KULTURAlnej”, aby każdy odwiedzający nas gość mógł znaleźć obok naukowych i popularnonaukowych opracowań twórczości artystów, także ich „artystyczne monografie”
.

Joanna Amrozi | Instruktor kulturalno-wychowawczy w Świetlicy CKiW w Rzykach

Zgłoszenia przyjmowane są do 21 kwietnia 2022 r. Zapraszamy do udziału!

Regulamin Konkursu oraz niezbędne formularze zgłoszeniowe (PAKIET NR 1 – dla niepełnoletnich uczestników Konkursu lub PAKIET NR 2 – dla pełnoletnich uczestników Konkursu) do pobrania:

Regulamin Konkursu oraz Pakiety zgłoszeniowe są dostępne także w Świetlicy CKiW w Rzykach oraz w Sekretariacie CKiW w Andrychowie. Zapraszamy w godzinach otwarcia.

Szczegółowe informacje: Świetlica CKiW w Rzykach, tel.: 33 432 28 10 lub 500 722 254, e-mail: [email protected]

[OBRAZ1]

INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy