reklama
reklama

Mijają miesiące, a światłowodu jak nie było, tak nie ma

Gospodarka, Wiadomości, 02.03.2022 17:40, eł

Problem pojawił się w różnych miastach. Dostawca Internetu jest uziemiony, bo nie otrzymał zgody na podwieszenie światłowodu.

Mijają miesiące, a światłowodu jak nie było, tak nie ma

Mieszkańcy części domów na ulicy Szewskiej w Andrychowie na próżno czekają na doprowadzenie światłowodu, który miał być zainstalowany już parę miesięcy temu. Podobny problem pojawił się również w innych miejscach, gdzie powstaje sieć światłowodowa.

- Już kilkanaście razy kontaktowałem się z operatorem sieci, firmą Beskid Media. Jak się dowiedziałem, żeby doprowadzić tutaj instalację światłowodową, trzeba zamocować ją na latarniach ulicznych, które w tym momencie należą do nowej spółki o nazwie Tauron Nowe Technologie. Tymczasem Beskid Media nie otrzymał zgody na ich wykorzystanie – mówi mieszkaniec ulicy Szewskiej w Andrychowie. Jak dodaje, od przedstawiciela operatora dowiedział się, że zanim nowa spółka wydzieliła się z Tauronu, takich problemów nie było.

Zbigniew Oboza, kierownik budowy sieci w Beskid Media przyznaje, iż firma ma obecnie poważny problem. - Kontakt ze spółką Tauron Nowe Technologie, która obsługuje oświetlenie uliczne, jest bardzo utrudniony. Bodajże w listopadzie ubiegłego roku wystąpiliśmy do niej z wnioskiem o wydanie warunków technicznych podwieszania światłowodu na latarniach na ulicy Szewskiej i do tej pory nie mamy żadnej informacji zwrotnej. Po rozmowach telefonicznych też żadnych wiążących decyzji nie uzyskaliśmy. Kiedyś, na podobnych słupach, które podlegały pod macierzysty Tauron, bez problemu otrzymywaliśmy warunki techniczne i kable wiszą. Ale odkąd to przeszło pod te Nowe Technologie, to trudno w ogóle nawiązać jakiś kontakt. Nikt nie odpowiada, nie odpisuje. A my jesteśmy związani, nie możemy zrobić projektu, podpisać umowy – mówi Zbigniew Oboza.

Jak podkreśla, problem występuje wszędzie tam, gdzie Beskid Media chce skorzystać z latarni ulicznych będących własnością spółki Tauron Nowe Technologie. Nie ma żadnych trudności z uzyskaniem zgody na wykorzystanie słupów oświetleniowych należących do samorządów miast i gmin. - W niektórych miejscach budujemy własną infrastrukturę. Ale w centrach miast jest to niemożliwe. W takim miejscu, jak na przykład ulica Szewska w Andrychowie, nie ma możliwości postawienia nowych słupów, nie ma gdzie kopać, żeby zrobić instalację ziemną, bo wszystko jest zabudowane, wąskie, zabetonowane, wyasfaltowane – wyjaśnia Zbigniew Oboza.

Rzecznik prasowy spółki Tauron Nowe Technologie Gracjan Respondek jest zdziwiony informacjami, które uzyskaliśmy od firmy firmy Beskid Media. - Z informacji, którą uzyskałem od naszego pracownika zajmującego się sprawą wynajmu infrastruktury należącej do Taurona Nowe Technologie wynika, że spółce Beskid Media już kilkukrotnie wydawane były warunki podwieszenia światłowodu. Staramy się obsługę tego typu wniosków prowadzić na bieżąco. Trudno nam też wskazać, z czego wynikają trudności ze skutecznym kontaktem – stwierdził rzecznik.

Foto: Edyta Łepkowska

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy