Trzeci srebrny medal Kęczanina

Sport, Wiadomości, 28.02.2022 09:00, INFORMACJA PRASOWA
Trzeci medal w sezonie 2021/22, tym razem w rozgrywanym w Nowym Sączu finale Mistrzostw Małopolski Młodzików, zdobyli młodzi siatkarze Kęczanina.
Po srebrnych medalach siatkarskich Mistrzostw Małopolski zdobytych przez juniorów, a później kadetów, teraz sukces powtórzyli młodzicy Kęczanina Kęty. Również zdobyli srebrny medal i awans do 1/4 MP!

Turniej finałowy rozegrany został w weekend w Nowym Sączu. W półfinale podopieczni trenera Pawła Puchały pokonali Dunajec Nowy Sącz, natomiast w ścisłym finale musieli uznać wyższość krakowskiej Sparty. Najlepszym środkowym turnieju został wybrany Antoni Handzlik, a najlepszym przyjmującym Wojciech Olearczyk. Poza srebrnymi medalami kęczanie wywalczyli także awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski.

Wyniki UMKS Kęczanin:

UMKS Kęczanin Kęty – UKS 22 Kraków 2:0 (25:23, 34:32)

SMS Sparta AGH Kraków – UMKS Kęczanin Kęty 0:2 (15:25, 21:25)

Półfinał: UMKS Kęczanin Kęty - SKPS Dunajec Nowy Sącz 2:1 (18:25, 25:17, 15:10)

Finał: UMKS Kęczanin Kęty - SMS Sparta AGH Kraków 0:2 (19:25, 18:25)