reklama

Dwumetrowy pomnik mężczyzny stanął na rynku miasta. Kogo przedstawia?

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 14.11.2020 10:30, PG
Autorem pomnika jest znany w całej Polsce i na świecie artysta.
Dwumetrowy pomnik mężczyzny stanął na rynku miasta. Kogo przedstawia?

W piątek (13.11.) w centrum Kalwarii Zebrzydowskiej zamontowano pomnik Mikołaja Zebrzydowskiego.

Autorem rzeźby jest prof. Karol Badyna, który jest znany nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. Artysta ten jest autorem między innymi pomnika Artura Rubinsteina w siedzibie ONZ w Nowym Yorku, pomnika Fryderyka Chopina w Singapurze, czy serii siedmiu ławeczek Jana Karskiego.

Na pomysł stworzenia i umiejscowienia pomnika na rynku w Kalwarii wpadli członkowie stowarzyszenia Niezależni Kalwaria – Mikołaj Kochan, Andrzej Bucki i Józef Jamroza. Postanowili oni uczcić tym sposobem jubileusz 400 - lecia miasta Kalwarii Zebrzydowskiej. Inicjatywę poparł burmistrz Augustyn Ormanty oraz Rada Miejska.

Posąg zajął puste miejsce po zdemontowanym kilka lat temu pomniku, na którym napis głosił „Cześć i chwała bojownikom poległym w walce o Polskę Ludową. Społeczeństwo ziemi wadowickiej”.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 15.11.2020 05:46

Leonid Breżniew?

cath, 14.11.2020 21:49

Feliks Dzierzynski?