reklama
reklama

Kierowcy jeżdżą tam z zawrotną prędkością. Sypią się kolizje

Na sygnale, Wiadomości, 14.11.2020 13:00, PG
Sułkowice, ul. Wspólna.
Kierowcy jeżdżą tam z zawrotną prędkością. Sypią się kolizje

W ostatnim roku w tym miejscu doszło już do kilku wypadków, w tym do jednego potrącenia ze skutkiem śmiertelnym.

Mowa tutaj o zakręcie na ul. Wspólnej w Sułkowicach. W ostatnią niedzielę (08.11.) ponownie doszło tam do kolizji drogowej, w której kierująca samochodem marki citroen nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do rowu. Kierująca była trzeźwa i została ukarana mandatem.

Kierowcy zdecydowanie powinni w tym miejscu zwalniać.

Okoliczni mieszkańcy starają się o odpowiednie oznakowanie w kwestii ograniczenia prędkości i uregulowanie pobocza, gdyż kierowcy jeżdżą tam z zawrotną prędkością! Nie bacząc na bezpieczeństwo pieszych. Sprawa została zgłoszona do Starostwa Wadowickiego, gdyż droga jest powiatowa ale z powodu pandemii ich wniosek utknął w martwym punkcie.

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

3838, 15.11.2020 12:01

Ulica nazywa się Wspólna i taką powinna pozostać, a nie jedyna własnością jakiegoś szeryfa za kierownicą. Czas, by powiedzieć - "Mamy dość!" Naprawdę, wyjazd z ulic podporządkowanych Wspólnej to bardzo ryzykowne zadanie. Przecież tam obowiązuje ograniczenie prędkości, więc po raz kolejny apeluję do Sołtysów, Burmistrza i Wszystkich Władnych oraz Posłów o inicjatywę i przegłosowanie, nawet bez żadnego trybu ustawy o fotoradarach mobilnych, których obsługą zajmowałyby się certyfikowane firmy, a nie Policja. Ta, oraz Sądy Grodzkie ograniczyłyby swoje działania jedynie do orzecznictwa i osądzenia spraw z odwołania. No i gminna kasa by się wzbogaciła. Ale który poseł obecnej kadencji zagłosuje "za"? Rowerzysta... Wiem, że w obecnym czasie Policja ma zlecone wiele innych spraw, niekoniecznie związanych z ruchem drogowym. Weźmy sprawy w swoje ręce. Na terenach z ograniczeniem prędkości widziałem wiele ustawionych tuż przy drodze (zabezpieczonych przed samowolnym wtoczeniem się na jezdnię i przed kradzieżą) małych, plastikowych dziecinnych rowerków, traktorków, jeździdełek. To działa na wyobraźnię, jak się ją ma. Można przesłać Policji film z kamery rejestrującej wyczyny szeryfa, ale wtedy pewnie to my będziemy osądzeni, a nie sprawca. Taki kraj. Ludzie, zróbcie coś... zanim staniecie się martwym punktem.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 15.11.2020 06:36

Podsumowanie "w martwym punkcie"